zamiatarka do chodnikow

Zastosowanie zamiatarek w porządkowaniu chodników

Utrzymanie porządku na chodnikach należy do zarządcy terenu. Jest on zobowiązany do tego, by spacerujące osoby mogły to robić w sposób w pełni bezpieczny, bez obawy o poślizgnięcie czy upadek. Na małych przestrzeniach zwykle stosuje się manualne metody czyszczenia, w przypadku większych terenów bardzo dobrze sprawdzą się zamiatarki. Dlaczego warto zainteresować się takimi urządzeniami?

Jak działają zamiatarki do chodników?

Zamiatarka jest urządzeniem, które służy do zautomatyzowanego usuwania drobnych zanieczyszczeń z powierzchni. Może występować w różnych wariantach – do dyspozycji klientów są modele instalowane do ciągników, niezależne pojazdy wykorzystywane na przykład do zamiatania ulic lub niewielkie urządzenia, którymi operuje się ręcznie. Jak wyjaśnia specjalista z firmy AGROTIM, niezależnie od rozmiarów i parametrów, rolą zamiatarki jest szybkie oraz efektywne usuwanie niepożądanych zanieczyszczeń. Tego rodzaju maszyny są wykorzystywane między innymi do sprzątania chodników, ulic czy pasów startowych.

Zamiatarki są wyposażone w obrotowe szczotki, które zgarniają nieczystości i kierują je w stronę kanału ssawnego. Kanał ssawny zasysa je i transportuje do kontenera na zanieczyszczenia. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu podciśnienia wytwarzanego przez dmuchawę zasysającą.

Wiele zamiatarek zostało wzbogaconych o dodatkowe wyposażenie ułatwiające pracę. Mogą do niego należeć szczotki wychylne do usuwania śmieci z miejsc trudnodostępnych, frezy do czyszczenia brudu przylegającego do powierzchni, dodatkowe węże ssawne czy rozdrabniacze do odpadów.

Zamiatarki zawieszane

Zamiatarki zawieszane mogą być montowane do ciągników rolniczych lub komunalnych nośników osprzętu. Urządzenie zaczepione w ten sposób nabiera właściwości przyczepy jednoosiowej. Tego typu zamiatarki do chodników wykorzystuje się przede wszystkim do usuwania materiału roślinnego, takiego jak trawa, liście lub pokos, a także drobnych śmieci innego pochodzenia. Zastosowanie maszyny jest bardzo korzystne w przypadku czyszczenia dużych powierzchni, ponieważ pozwala na szybkie i precyzyjne pozbycie się niepożądanych elementów.

Zamiatarki zawieszane mogą być używane do oczyszczania chodników i ulic. Montaż na nośniku osprzętu jest łatwy i wygodny, a wydajność urządzeń oraz duży kontener na odpady pozwalają na stałą pracę bez częstego przerywania jej w celu opróżnienia zbiornika. Takie zamiatarki są szczególnie przydatne dla przedsiębiorstw zajmujących się utrzymaniem zieleni miejskiej.

Materiał partnera