Artykuł sponsorowany

Wianek jako element dziewczęcego stroju komunijnego

Wianek jako element dziewczęcego stroju komunijnego

Pierwsza komunia święta to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdej rodziny wychowującej dzieci w wierze katolickiej. To pierwsze świadome przyjęcie Chrystusa do dziecięcego serca pod postacią Eucharystii. Ze względu na doniosły charakter tej uroczystości religijnej dzieci muszą być odpowiednio przygotowane i ubrane. Dziewczynki ubiera się najczęściej w białe sukienki, a na głowę zakłada się im różne ozdoby. Tradycyjną dekoracją dziewczęcej głowy jest wianek, który dodaje całej komunijnej stylizacji niewinnego uroku i naturalności.

Jak ubrać dziewczynkę na pierwszą komunię świętą?

Komponując ubranie dla córki na pierwszą komunię świętą, warto stosować zasadę umiaru. Sukienka powinna być biała albo kremowa, ale jej fason nie powinien być zbyt wyszukany. Dekoracje w formie koronek, delikatnych falban czy perełek nie mogą przytłaczać naturalnej dziewczęcej urody, która w tym wieku jest jeszcze bardzo subtelna. Dziewczynki przystępujące do komunii nie powinny wyglądać jak miniatury panien młodych. Ważne, aby sukienka była skromna, ale zarazem elegancka. Koniecznie musi idealnie leżeć na dziecku, gdyż założy ją ono prawdopodobnie tylko jeden raz w życiu, dlatego kupowanie sukienek „na wyrost” nie jest dobrym pomysłem. Strój musi być też wygodny, aby dziecko dobrze się w nim czuło i mogło się swobodnie ruszać.

Jakie dodatki komunijne warto kupić?

Producenci dodatków komunijnych (np. firma Margot z Lublina) oferują swoim klientom bardzo bogaty wybór różnorodnych ozdób, które urozmaicą i wzbogacą komunijną stylizację każdej dziewczynki. Warto zakupić piękną ozdobę na rękę, torebkę, a także dekorację na głowę. Doskonałym pomysłem jest zakup gotowego kompletu komunijnego, który składa się z kilku pasujących do siebie elementów (np. ozdoby na rękę, torebkę, świecę oraz wianka). W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się wianki komunijne, choć można też zdecydować się na zakup opaski, koczku czy delikatnej i uniwersalnej gałązki.

Wianek komunijny to cudowna ozdoba, która nawiązuje do polskich ludowych tradycji. W naszej kulturze od dawna bowiem plecenie i noszenie wianków było nieodłączną częścią ważnych rytuałów oraz świąt. Wianek na dziewczęcej głowie wygląda uroczo i naturalnie. Dzięki niemu stylizacja zyskuje rys swobodnej elegancji.

Jaki wianek wybrać – ze świeżych czy sztucznych kwiatów

Uplecenie wianka ze świeżych kwiatów to dość trudne i czasochłonne zadanie. Nie każda mama czuje się na siłach albo dysponuje wystarczającą ilością czasu, aby własnoręcznie stworzyć piękny wianek, który będzie prawdziwą ozdobą głowy córki w ten wyjątkowo ważny dzień. Wianki ze świeżych kwiatów prezentują się wspaniale, ale oprócz tego, że trzeba umieć je upleść, mają jeszcze kilka innych wad. Naturalne kwiaty są mało trwałe i wytrzymałe, dlatego taki wianek będzie się perfekcyjnie prezentował zaledwie przez kilka godzin. Jeżeli w dniu komunii będzie padał deszcz albo słońce będzie mocno przygrzewać, to kwiaty szybko zwiędną albo się połamią. Kolejnym minusem takiej ozdoby jest fakt, iż świeże kwiaty są dość ciężkie, więc noszenie ich na głowie nie jest zbyt wygodne.

Doskonałą alternatywą dla wianków ze świeżych roślin są gotowe wianki wykonane ze sztucznych kwiatów. Taka ozdoba jest lekka, więc nie krępuje ruchów dziecka i nie obciąża zanadto głowy. Sztuczne kwiaty są wiernymi imitacjami ich żywych odpowiedników, dlatego wyglądają zachwycająco. Wielką zaletą tego typu wianków komunijnych jest to, że są one trwałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Niezależnie od kaprysów pogody będą się cudownie prezentować przez cały dzień – nie zwiędną, nie połamią się ani nie wyblakną. Dodatkową dekoracją jest kokarda ze zwisającymi wstążkami znajdująca się z tyłu wianka. Wianek komunijny ze sztucznych kwiatów to idealna dekoracja głowy, dzięki której każda dziewczynka będzie ślicznie wyglądać i czuć się komfortowo.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy