Artykuł sponsorowany

Rodzaje pojemników magazynowych

Rodzaje pojemników magazynowych
Każdy magazyn powinien charakteryzować się nieskazitelnym porządkiem i dobrym zorganizowaniem przestrzeni – nie tylko wpływa to na jakość i wydajność pracy, ale również bezpieczeństwo pracowników oraz znajdujących się w pomieszczeniu towarów. Aby zapewnić porządek i nie tracić czasu na poszukiwania potrzebnego w danej chwili artykułu, magazyn zaopatruje się w odpowiednie pojemniki.  Tych znajdziemy na rynku kilka rodzajów.

Pojemniki siatkowe

Pierwszym z omawianych rodzajów pojemników są pojemniki siatkowe. Jak sama nazwa wskazuje, ich ścianki wykonywana są ze sztywnej siatki metalowej o różnej wielkości oczek. Ich zaletą jest stosunkowo niska waga, wynikająca z takiego właśnie rozwiązania – siatka jest dużo lżejsza, niż jednolita ściana . Z tego powodu pojemnik nawet po pełnym załadowaniu jest łatwiejszy do przetransportowania. Wadą pojemników siatkowych jest fakt, że nadają się wyłącznie do przechowywania artykułów, które nie zmieszczą się w oczach siatki. Z tego powodu nie da się w nich przechowywać jakichkolwiek materiałów sypkich.

Kosze siatkowe

Podobne do pojemników siatkowych, jednak znacznie od nich mniejsze. Małe rozmiary oraz bardzo niewielka masa sprawia, że załadowany kosz można przetransportować przy jeszcze niższych nakładach energii.

Pojemniki blaszane

Posiadają ścianki wykonane z jednolitej blachy, bez żadnych otworów. Można w nich przechowywać materiały sypkie bądź inne, większe artykuły.

Skrzynie metalowe

Pod względem konstrukcji oraz zastosowania bardzo przypominają opisane wyżej pojemniki blaszane. Istotną różnicą jest fakt, że posiadają one wieko, które pozwala zabezpieczyć znajdujący się w nich ładunek przez wpływem czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć, zanieczyszczenia, promieniowanie słoneczne i inne.

Materiały do produkcji pojemników magazynowych

Pojemniki magazynowe – takie jak te dostępne w ofercie firmy Palbox - wykonywane są przede z metali, głównie stali zabezpieczanej przed wpływem korozji (np. poprzez ocynkowanie). W procesie produkcji mogą być wykorzystywane również inne materiały, np. drewno, które w niektórych modelach występuje w roli dna pojemniki, oraz tworzywa sztuczne, z których wykonuje się różnego rodzaju uszczelki i inne wykończenia. O tym, jakiego rodzaju materiały zostaną wykorzystane w produkcji pojemnika i jak zostaną one zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi, decyduje przeznaczenie pojemnika oraz warunki panujące w pomieszczeniu magazynowym czy technicznym, w którym może być stosowany.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy