dezynsekcja

Profesjonalna dezynsekcja krok po kroku

ą osoby, które boją się pająków. Jeszcze inne nie mogą patrzeć na myszy, a niektóre nienawidzą latających owadów. Jednak równie spore grono przeciwników mają insekty. Mnóstwo ludzi się ich brzydzi, a prawdziwym koszmarem jest dla nich plaga tych istot w domu. Może większość z nich nie robi krzywdy, ale potrafią uprzykrzyć życie. Znajdują się np. w pościeli i jedzeniu – rozmnażają się w zawrotnym tempie. Jak pozbyć się ich szybko i skutecznie?

Co to jest dezynsekcja?

Ci nieproszeni goście potrafią spędzić sen z powiek. Szczególnie, jeśli spędzają noc np. w Twojej pościeli. Dlatego właśnie powstała skuteczna metoda walki z insektami. Jest to dezynsekcja, która polega na walce z prusakami, muchami, karaluchami, komarami, pluskwami, a nawet osami.

Zabieg ten jest wykonywany w przeróżny sposób, uwarunkowany rodzajem szkodników, specyfiki pomieszczeń i konsultacjami z właścicielami domu. Z tego względu może przebiegać z użyciem metod chemicznych i fizycznych. Najczęściej są to:

  • wymrażanie,
  • metoda opryskowa,
  • dezynsekcja termiczna i gazowa,
  • dezynsekcja żelowa,
  • metoda zamgławiania i opylania,
  • metoda nastrzykiwania.

Wybór sposobu eliminacji jest kwestią indywidualną. Mimo wszystko dezynsekcja pluskwy lub moli najczęściej jest przeprowadzana zamgławianiem. Jeśli zaś chodzi o tępienie karaluchów, tu zastosowanie odnajduje np. metoda żelowa.

Dokładny proces dezynsekcji – krok po kroku

Zanim wezwiesz profesjonalną ekipę, zwróć uwagę na to, z jakim szkodnikiem masz do czynienia. Warto sprawdzić charakterystyczne miejsca, takie jak np. meble, gdzie bywają mole lub pluskwy, zostawiające specyficzne ukąszenia. Karaluchy lubią przebywać w okolicy kosza.

Nawet, jeśli nie uda Ci się dokładnie określić, z jakim insektem rozpoczynasz walkę, profesjonalna firma, taka jak Insect pest control w Bełchatowie, zdiagnozuje problem i omówi z Tobą sposób jego likwidacji. Nie musisz się obawiać – eksperci stosują skuteczne i bezpieczne środki chemiczne, które mogą być używane nawet w szpitalach i przy dzieciach.

Przed wejściem ekipy zabezpiecz żywność – najlepiej, aby się nie znajdowała w zainfekowanym pomieszczeniu. Jeśli masz do czynienia z metodą termiczną, wynieś także niektóre sprzęty, takie jak np. komputer. Zabieg trwa około godziny, zazwyczaj pod nieobecność mieszkańców.

Kiedy wrócisz do domu, możesz się cieszyć czystą przestrzenią. Fachowcy dadzą też wiele cennych wskazówek, jak się chronić przed powrotem plagi insektów. Stosując się do nich, będziesz mógł spać spokojnie o bezpieczeństwo własne i bliskich.

Materiał partnera