agencja pośrednictwa pracy

Gdzie szukać pracowników ze Wschodu?

Polscy przedsiębiorcy coraz chętniej decydują się na zatrudnienie pracowników ze Wschodu. Nic dziwnego, ponieważ pracownicy z Ukrainy są równie zaradni oraz pracowici, co nasi rodacy. Dlatego ze względu na brak rąk do pracy, firmy szukają osób do zatrudnienia wśród osób zza Wschodniej granicy. Chcąc zatrudnić obcokrajowców ze wschodu, warto wiedzieć gdzie oraz jak ich szukać, aby poszukiwania były skuteczne.

Ogłoszenia w Internecie

Pierwszą myślą podczas poszukiwania pracowników zza wschodniej granicy jest oczywiście umieszczenie ogłoszenia na portalach internetowych z ofertami pracy. Są to miejsca, do których zagląda wiele osób, a obecnie Internet jest jedną z najczęściej wykorzystywanych form do poszukiwania pracowników.

Oferta o pracę powinna zawierać szczegółowy opis stanowiska oraz obowiązków. Ponadto powinna znaleźć się w niej informacja o lokalizacji i miejscu pracy. Warto też używać prostego języka, jeśli oferta skierowana jest do obcokrajowców, a najlepiej przygotować ją również w języku ojczystym pracownika, którego poszukujemy.

Profesjonalne agencje pośrednictwa pracy

Inną metodą na pozyskanie solidnego pracownika ze Wschodu, jest skorzystanie z usług profesjonalnej agencji pośrednictwa pracy.

Jak tłumaczy ekspert z agencji pracy Vanner: Firmy zajmujące się na co dzień pozyskiwaniem pracowników ze Wschodu dla innych przedsiębiorstw, posiadają dużą bazę specjalistów. Dzięki czemu dużo szybciej są w stanie znaleźć osobę o odpowiednich kwalifikacjach i wykształceniu na dane stanowisko. Ponadto agencje pracy zajmują się poszukiwaniem pracowników na zagranicznym rynku pracy o konkretnych umiejętnościach zgodnie z wymaganiami klientów.

Agencje pracy przeprowadzają szereg rozmów kwalifikacyjnych, na podstawie których wybierają odpowiednie osoby na dane stanowiska. Warto też zaznaczyć, że agencje pracy pomagają w załatwieniu wszelkich formalności prawnych związanych z zatrudnieniem obcokrajowców w Polsce.

Osoby z polecenia

Szukając doświadczonego pracownika warto skorzystać z usług agencji pracy, która przeprowadzi profesjonalną rekrutację oraz zajmie się wszelkimi prawnymi aspektami zatrudnienia pracownika ze Wschodu.

Jeśli dana firma zatrudnia już pracowników ze Wschodu może poszukać kolejnych pracowników wśród ich znajomych i rodziny. Szczególnie, jeśli dana branża wymaga specjalistycznej wiedzy oraz umiejętności, to pracownik ze Wschodu może polecić kolegę ze studiów lub poprzedniej firmy. W ten sposób szybko można zyskać nowego pracownika. Należy jednak pamiętać, że takie rozwiązanie nie daje gwarancji, co do kompetencji pracownika.

Materiał partnera