Artykuł sponsorowany

Systemy przeładunkowe i ich znaczenie w logistyce.

Systemy przeładunkowe i ich znaczenie w logistyce.

Jakość systemu przeładunkowego wpływa na poprawną logistykę transportu. Dlatego konieczne jest wdrażanie nowoczesnych rozwiązań z zakresu załadunku i rozładunku towarów. Aby osiągnąć dobre rezultaty w tej kwestii, konieczne jest montowanie urządzeń, które usprawniają procedury związane z przeładunkiem, a jednocześnie uchronią towar przed czynnikami zewnętrznymi. Jakie znaczenie dla logistyki ma sprawny przeładunek?

Co to jest technika przeładunku?

Technika przeładunku to stosowanie tych wszystkich rozwiązań, które usprawniają załadowanie i przeładowanie. Można tutaj wspomnieć o takich udogodnieniach spotykanych w centrach logistycznych, takich ja rampy przeładunkowe, mostki czy uszczelnienia do bram.

- Usprawnienie przeładunku, który jest częścią całego procesu transportu, to przede wszystkim poprawa funkcjonowania przedsiębiorstwa. Z punktu widzenia logistyki, czynności polegające na poprawie warunków w działaniach magazynów, to lepsza synchronizacja zadań i spora oszczędność czasu – mówi pracownik firmy Elko będącej dystrybutorem nowoczesnych rozwiązań, które usprawniają działania logistyczne.

Oprócz konkretnych zysków, lepsze wyposażenie systemów przeładunkowych w pomocnicze urządzenia, to bezpieczeństwo zatrudnionych tam pracowników. Ponadto trzeba zaznaczyć, że usprawniona technika przeładunku to wygoda, lepsza organizacja i lżejsza praca.

Jakie usprawnienia podczas przeładunku poprawiają logistykę?

W celu usprawnienia logistyki towarów wymyślono pewne proste urządzenia, które mają wpływ na poprawę samej techniki przeładunku. Można wymienić tutaj kilka, dzięki którym systemy przeładunkowe lepiej funkcjonują.

  • Rampy przeładunkowe. Używane są wtedy, gdy istnieje konieczność wyrównania poziomów między podłogą magazynu a wysokością a ładunkową platformą ciężarówki. Ich konstrukcja pozwala na sprawne i szybkie poruszanie się wózków widłowych. Niektóre rampy wyposażone są w wagi do bieżącej kontroli przeładowanego towaru.
  • Domki przeładunkowe. Ustawiając domek przeładunkowy na zewnątrz hali, możemy oszczędzać miejsce w hali, ustawić domek pod kątem i powiększyć powierzchnię placu manewrowego. W skład takiego obiektu wchodzi rampa, dach i ścianki boczne oraz brama, która jest odpowiednio uszczelniona. Domki nie są zbyt trudne do zamontowania, dlatego można ich użyć w wielu sytuacjach.
  • Śluzy uszczelniające. Niejednokrotnie przeładowywany towar jest wrażliwy na warunki zewnętrzne. Tak jest w przypadku artykułów transportowanych przez samochody – chłodnie. Śluzę uszczelniającą stosuje się również w celu ochrony przez kurzem i podobnymi zanieczyszczeniami.
  • Bramy przemysłowe. Są to zautomatyzowane obudowy wjazdów i wyjazdów z magazynu, które dodatkowo nie pozwalają na wtargniecie szkodliwych czynników na teren magazynowania.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy