apartament

Apartament nad morzem jako inwestycja

Liczba turystów spędzających wakacje nad polskim morzem z roku na rok rośnie. Z tego względu osoby rozważające zakup apartamentu pod inwestycję powinny rozważyć lokalizacje nadmorskie. W sezonie letnim ze względu na duże zainteresowanie ceny wynajmu sprzyjają szybkim zyskom. A z pewnością również zimą znajdą się amatorzy spokojnego wypoczynku, którzy z chęcią pooddychają jodem.

Kilka lat temu, ze względu na niestabilną sytuację na świecie, polskie morze stało się celem wakacyjnego wyjazdu wielu osób. Coraz lepsza infrastruktura sprzyja spędzaniu tu wakacji. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – zarówno miłośnicy plażowania, rodziny z dziećmi, jak i poszukiwacze przygód. Z tego względu kupno apartamentu nad morzem to dobry sposób na zainwestowanie wolnych środków pieniężnych – na brak zainteresowanych wynajmem nie można narzekać.

Kupno apartamentu nad morzem – dlaczego to się opłaca?

W miejscowościach turystycznych zlokalizowanych nad morzem ceny apartamentów rosną. Jednak wciąż można znaleźć atrakcyjne oferty mieszkań zlokalizowanych nieco dalej od centrów miast. Cicha i spokojna okolica nie oznacza, że kupimy apartament na odludziu – często jest to nawet lepsza lokalizacja niż głośne i zatłoczone centrum, a do atrakcji turystycznych czy plaży jest równie blisko.

Najbardziej opłacalny jest zakup mniejszych mieszkań, najlepiej dwupokojowych. Jest to idealna przestrzeń dla kilku znajomych lub rodziny z dziećmi, przystępna cenowo zarówno dla kupującego, jak i wynajmującego. Biorąc pod uwagę średnią cenę za metr kwadratowy oraz cenę wynajmu w okresie wakacyjnym inwestycja powinna zwrócić się w mniej niż 10 lat. Biorąc pod uwagę koszt inwestycji nie jest to długi okres. Zwłaszcza, że mieszkanie w dobrej lokalizacji z powodzeniem  można sprzedać.

Kupno apartamentu nad morzem pod wynajem jest więc opłacalne, jeśli dysponujemy wolnymi środkami i wybieramy tańszą, choć nie mniej atrakcyjną lokalizację oraz nieduży metraż – wówczas inwestycja zwróci nam się stosunkowo szybko.

Na co zwrócić uwagę szukając apartamentu pod inwestycję?

Najważniejsze są trzy rzeczy: lokalizacja, lokalizacja i lokalizacja. Jeśli już znajdziemy odpowiednią warto zwrócić uwagę również na inne kwestie. Ważna jest bliskość plaży, sklepów i restauracji. Przyda się również dostęp do parkingu – turyści najczęściej korzystają z samochodu, dlatego ważne jest, aby nie mieli problemów z zaparkowaniem. Dobrze, jeśli w okolicy jest coś więcej niż plaża, na przykład las – dla miłośników spacerów lub porannego joggingu. Te wszystkie zalety posiadają na przykład apartamenty Grand Laola w Pobierowie. Doskonała lokalizacja, bliskość morza i lasu, a także lokali gastronomicznych sprawia, że inwestycja z pewnością zwróci się w krótkim czasie z zyskiem.

Materiał partnera