kostiumy na Halloween

Rodzaje kostiumów na Halloween

Halloween jest świętem, które zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Dzieci i dorosłych przyciąga jego klimat, a także możliwość przebierania się za dowolne postacie. Kostiumy powinny być z zasady straszne i przerażające, jednak to nie reguła. Można też wybrać neutralne i kreatywne stroje, które nie straszą maluchów. Dobór kostiumu musi być rozważny – ani nazbyt wyzywający, ani zbyt przerażający.

Jakie są najpopularniejsze stroje na Halloween?

Specjalistyczne sklepy uginają się pod półkami kostiumów na Halloween. Do najpopularniejszych przebrań należą stroje wiedźmy, strasznego klauna, ducha, wampira, szkieletu, pirata, diabła. Dzieci i dorośli często wybierają też kostiumy przedstawiające postacie ze znanych filmów, seriali.

Wszystko zależy od wieku. Młodsze dzieci częściej wybierają postacie z bajek – nie tylko te straszne. Czasami decydują się na zabawne kostiumy przedstawiające zwierzęta lub warzywa, np. dynię. Ograniczeń jest bardzo mało. Dorosłych ogranicza jeszcze mniej. Mogą wybrać taki strój, jaki im się zamarzy.

Kostiumy na Halloween można zrobić samemu, wypożyczyć lub zakupić w specjalistycznych sklepach. Przykładem miejsca, w którym można nabyć ciekawe i kreatywne stroje, jest firma MIXPARTY z Bydgoszczy. Asortyment sklepu jest bogaty nie tylko w kostiumy, ale też liczne dodatki, akcesoria i półprodukty do wykonania przebrania, np. farbki do tkanin.

Dodatki do stylizacji

Strój na Halloween składa się nie tylko z ubioru, ale też licznych dodatków. Konieczne są odpowiednio dobrane buty, które pięknie dopełnią stylizację. Niektóre kostiumy wymagają akcesoriów, np. diabeł musi mieć rogi i trójząb, a czarownica – charakterystyczną czapkę i kociołek. Dziewczynki i kobiety powinny zwrócić uwagę na groteskową i wręcz nienaturalnie dużą biżuterię – może stać się ona kolejnym świetnym dopełnieniem stylizacji. Rękawiczki bywają często wybieranym dodatkiem, np. takie, które imitują ręce szkieletu. Nakrycia na głowę są obowiązkowym akcesorium dla wielu kostiumów, np. wiedźmy, ducha, klauna.

Nie można także zapomnieć o odpowiednim makijażu i uczesaniu. Odgrywają one znaczną rolę w urealnieniu danego przebrania.

Charakterystyka poszczególnych strojów

Jednym z najpopularniejszych kostiumów na Halloween jest strój zombie. Stanowi on wyjątkową gratkę dla fanów horrorów. Można go wykonać samodzielnie – wystarczy odpowiednio poszarpać fragmenty ubrań, poplamić koszulę sztuczną krwią lub czerwoną farbą, a także założyć maskę zombie.

Innym typowym strojem jest kostium kościotrupa.

Materiał partnera