Zakup mieszkania w standardzie deweloperskim

Samodzielne wykończenie czy zakup mieszkania pod klucz?

Zakup mieszkania jest jedną z najważniejszych, życiowych decyzji. Nic dziwnego, że większość z nas podchodzi do niej naprawdę poważnie. Teraz, gdy większość lokali oferowanych jest przez profesjonalne firmy deweloperskie, odchodzi wiele zmartwień związanych z budową domu. Czym jest osławiony już stan deweloperski? Czy lokal o takim standardzie to lepsze rozwiązanie niż mieszkanie pod klucz? Podpowiadamy!

Zakup mieszkania w stanie deweloperskim

Tak zwany stan deweloperski jest dość trudny do zdefiniowania, bo nie regulują go żadne przepisy prawne. Różne firmy podchodzą do niego w inny sposób, uzależniając wyposażenie od standardu danego mieszkania. W standardowych lokalach montowane są na przykład okna PCV i parapety z konglomeratu, a w apartamentach – parapety z marmuru. Deweloperzy działający na większą skalę oferują swoim klientom naprawdę zróżnicowaną ofertę.

Cały czas aktualizujemy naszą propozycję. Przede wszystkim stawiamy jednak na nowoczesne inwestycje mieszkaniowe w okolicach Trójmiasta. Chcemy, aby rozwiązania, które proponujemy były atrakcyjne dla różnych inwestorów. Proponujemy więc lokale dostosowane do potrzeb rodzin z dziećmi oraz singli. Nasza ofertę kierujemy do osób, którym zależy na niskiej cenie mieszkania, jak i klientów szukających luksusowych lokalizacji – wyjaśnia przedstawiciel biura deweloperskiego LOKER.

Nieruchomość oddana w stanie deweloperskim wyposażona jest w rozprowadzone już instalacje, grzejniki i piec oraz zamontowane okna i drzwi. Poza nimi w takim mieszkaniu wykonane są też tynki i wylewki. Decydując się na  zakup mieszkania w standardzie deweloperskim, zyskujesz lokal, w którym musisz przeprowadzić remont – pomalować ściany, ułożyć podłogi i wykończyć wszystkie pomieszczenia. I mimo, że konieczne prace wykończeniowe są na Twojej głowie, fakt ten daje Ci możliwość dowolnej aranżacji przestrzeni.

Zakup mieszkania pod klucz

Rozglądasz się za urządzonym lokalem, który jest gotowy do zamieszkania? Jeśli jesteś indywidualistą o sprecyzowanym guście, takie mieszkanie może nie spełnić Twoich oczekiwań. Pamiętaj też, że wykończona pod klucz nieruchomość jest o wiele droższa niż lokal w stanie deweloperskim. Weź jednak pod uwagę, że tego rodzaju inwestycja stanowi ciekawą propozycję dla kogoś, kto dysponuje większym budżetem i stawia na wygodę.

Wniosek? Dokonując ostatecznego wyboru odnośnie mieszkania, rozważ wszystkie możliwe warianty. Wybierz inwestycję dopasowaną do Twoich potrzeb i możliwości. Kieruj się nie tylko wykonaniem i ceną nieruchomości, ale też jej lokalizacją.

Materiał partnera