wymiana tylnej szybki iphone żoliborz

Pęknięte szkło na plecach iPhone – czy można je wymienić?

Nawet tak doskonałe sprzęty, za jakie uważane są iPhone’y, mają swoje słabe punkty. Szczególnie tyczy się to najnowszych modeli, które mają pokrytą tylną obudowę, wysokiej jakości szkłem. Tak naprawdę jednak wystarczy chwila nieuwagi oraz upadek smartfona, by plecy iPhone’a pokryły się nieestetyczną pajęczyną. Czy więc można wymienić szkło na plecach iPhone’a?

IPhone’y to bez wątpienia już kultowe modele smartfonów. Obecnie, posiada je większość z nas i z pewnością jesteśmy z nich zadowoleni. Nie da się bowiem ukryć, że amerykański potentat na rynku elektronicznym, firma Apple, zawsze dokłada wszelkich starań do tego, by sprzęty z jej logo cechowały się największą wydajnością, a także absolutnie minimalistycznym i eleganckim designem. Faktem jest też, że nawet tak doskonałe sprzęty, za jakie uważane są iPhone’y, mają swoje słabe punkty. Szczególnie tyczy się to najnowszych modeli, które mają pokrytą tylną obudowę, wysokiej jakości szkłem. Tak naprawdę jednak wystarczy chwila nieuwagi oraz upadek smartfona, by plecy iPhone’a pokryły się nieestetyczną pajęczyną. Czy więc można wymienić szkło na plecach iPhone’a?

Pęknięte szkło na plecach iPhone a możliwości wymiany

Pęknięte szkło na plecach iPhone to z pewnością jedna z tych sytuacji, której każdy użytkownik smartfona wolałby uniknąć. Wynika to nie tylko z tego, że jest to dość poważny defekt estetyczny, ale także i problematyczny. Pęknięte szkło może bowiem się kruszyć i pozostawiać ostre krawędzie, co może nieść za sobą również poważne konsekwencje. Wobec tego, wielu użytkowników, którzy niestety muszą się z tym problemem zmierzyć, zastanawia się, czy jest możliwa wymiana tylnej szybki? Okazuje się, że jak najbardziej. Warto jednak wiedzieć, że sam proces jest dość skomplikowany i z całą pewnością będzie również dość kosztowny. Nie jest to bowiem naprawa chociażby w minimalnym stopniu zbliżona do tej, którą jest wymiana wyświetlacza. Tylna szybka jest bowiem wymieniana przy wykorzystaniu metody laserowej. To właśnie z pomocą profesjonalnego lasera tylne szkło na obudowie iPhone jest wypalane, tak by nie uszkodzić innych, zewnętrznych elementów. Następnie, zamieniane jest ono na całkowicie nową szybkę, a następnie spalane ponownie z obudową. Dzięki temu nasz iPhone szybko i skutecznie może odzyskać dawny i estetyczny wygląd.

Kto zajmuje się wymianą tylnej szybki w iPhone?

Nie da się ukryć, że wymiana tylnej szybki w iPhone jest procesem wyjątkowo skomplikowanym oraz wymagającym doświadczenia. Co za tym idzie, nawet nie powinniśmy brać pod uwagę tego, że taką naprawę będziemy mogli przeprowadzić we własnym zakresie. Jak już zostało wspomniane, niezbędne są do tego profesjonalne sprzęty, laser, a co najważniejsze także wiedzy oraz doświadczenia. Wobec tego w takim wypadku jedynym rozwiązaniem jest zgłoszenie się do profesjonalnego serwisu Apple, który zajmuje się naprawą tych urządzeń. Warto wspomnieć, że tylko i wyłącznie serwisy Apple gwarantują wysoką jakość przeprowadzanych napraw, a dzięki temu również nasz sprzęt będzie wyglądał jak nowy. Dodatkowo, jeśli nasze urządzenie w dalszym ciągu posiada gwarancję, to naprawa w serwisie nie sprawi, że gwarancja po prostu przestanie obowiązywać. Nie da się ukryć, że wymiana tylnej szybki w iPhone będzie naprawą, która pociągnie za sobą konkretne koszty. Jednak w przypadku kiedy zależy nam na tym, by nasz smartfon ponownie prezentował się zachwycająco, a co więcej, także by korzystanie z niego było komfortowe oraz bezpieczne, to warto się na to zdecydować. Pęknięta, tylna szybka potrafi skutecznie utrudnić nam życie i korzystanie z iPhone.

Materiał partnera