Jak zrobić kreskę na oku? Kilka rad dla początkujących!

Kreska na powiece to doskonały dodatek do makijażu oka lub jego główne urozmaicenie. Sprawia, że spojrzenie staje się bardziej kobiece, optycznie większe, a cały make-up elegancki. Poznaj kilka prostych trików, które pozwolą Ci uzyskać idealną kreskę, nawet jeśli jesteś początkująca i uwodź swoim spojrzeniem!

Niezbędne kosmetyki do narysowania kreski

Kreski na powiekach można namalować przy pomocy dwóch produktów. Stworzonego specjalnie do tego celu eyelinera, a także zwykłego cienia do powiek. Kwestią linera zajmiemy się później, teraz zwróćmy uwagę na drugi sposób malowania kresek. Zastosowanie cienia może się okazać bardzo pomocne dla tych z was, które dopiero zaczynają przygodę z kreskami. Pamiętaj tylko, aby wybrać cień o bardzo dobrej pigmentacji, czyli głębokiej i intensywnej czerni. Tylko nasycony i ciemny kolor pozwoli Ci uzyskać widoczną kreskę, która zaraz się nie wytrze, ale będzie trwała. Dodatkowo zadbaj o dobry pędzelek. Powinien być krótki i lekko ścięty, gdyż tylko wtedy namalowana kreska będzie precyzyjna i równa. Mimo że czarny cień całkiem dobrze odnajduje się podczas rysowania kresek, to zdecydowanie lepiej postawić na eyeliner, który z racji, że jest przeznaczony do malowania linii na powiekach, sprawdzi się o wiele lepiej.

W poszukiwaniu najlepszego eyelinera

Wybierając dobry eyeliner można namalować idealną i równą kreskę. Taką, która względem drugiej będzie symetryczna. Jeśli masz doświadczenie i nabyłaś wprawy w malowaniu kresek, śmiało możesz wybrać dowolny liner. Z kolei, gdy dopiero zaczynasz malować kreski, postaw na przeznaczony w tym celu produkt. Najlepiej sprawdzą się eyelinery w pisaku, które przypominają mazak. Dzięki cienkiej końcówce ułatwią Ci operować kosmetykiem. Przykładem takiego produktu jest np. Eyeliner – Super Liner Black Lacquer L’Oréal Paris. Jest on przede wszystkim bardzo precyzyjny i pomaga uzyskać idealnie równe kreski, które są bardzo eleganckie, dzięki intensywnej i błyszczącej czerni, jaką odznacza się pigment linera. Na początku swojej drogi z malowaniem kresek unikaj zaś eyelinerów, które aplikuje się przy pomocy pędzelka. Te bowiem wymagają większej wprawy i umiejętności w rysowaniu kresek.

Sposoby na idealne kreski

  • Najlepiej jest, kiedy kreska będzie namalowana przy pomocy jednego ruchu. Muśnięcie pędzlem czy aplikatorem innego typu, umożliwia uzyskanie jednolitej i równej linii. Niestety ruch taki wymaga ogromnej precyzji, dlatego jeśli dopiero zaczynasz przygodę z linerem, linię przy rzęsach podziel na kilka części i rysuj kreskę stopniowo, na raty.
  • Idealna kreska cechuje się nie tylko tym, że jest równa i symetryczna względem drugiej, ale także odpowiednią grubością. Nie może być ona zbyt cienka, ani gruba, gdyż wtedy albo nie będzie dostrzegalna, albo sprawi, że makijaż oka będzie wyglądać ciężko. Malując kreskę, zadbaj zatem o to, by linia była jak najcieńsza i systematycznie ją pogrubiaj. Takie dozowanie grubości linii zwiększa szansę na to, że będzie ona idealna.
  • Bardzo pomocne przy malowaniu kresek mogą okazać się taśma bezbarwna i łyżka kuchenna. Przyklejając taśmę od dołu, od zewnętrznego kącika oka wzdłuż zewnętrznego końca brwi lub przykładając łyżkę na powiekę, możesz wyznaczyć idealną linię, stanowiącą podstawę do aplikacji eyelinera.
  • Jeśli nie chcesz przyklejać na powiekę taśmy lub przykładać łyżki, możesz wziąć zwykły, wąski pędzelek i przyłożyć go do oka i nosa tak, by utworzył jedną linię. W ten sposób uzyskasz odpowiedni kąt, pod którym ma się znaleźć kreska.
Materiał partnera