Kosmetyki naturalne

Zalety stosowania kosmetyków naturalnych

W ostatnich latach zaobserwować możemy zjawisko powrotu do natury w wielu dziedzinach  aktywności człowieka. Jemy produkty ekologiczne, przesiadamy się na rowery i korzystamy z miejskiej komunikacji, więcej czasu spędzamy również na łonie przyrody. Jak się okazuje, trend ten nie ominął branży urodowej, gdzie coraz większą popularnością cieszą się kosmetyki naturalne. Dlaczego warto po nie sięgnąć?

Bezpieczny skład

Zanim przejdziemy do omówienia zalet kosmetyków naturalnych, warto na wstępie zastanowić się, na czym właściwie polega specyfika tych preparatów. Sekret ich wyjątkowego składu tkwi w pochodzących z natury substancjach wykorzystywanych do ich produkcji. W przeciwieństwie do standardowych kosmetyków bazujących na sztucznych składnikach naturalne preparaty pozbawione są m. in. parabenów, silikonów, sztucznych barwników, aromatów i środków konserwujących. Ponadto są one poddawane szczegółowym testom i restrykcyjnej kontroli jakości. Dzięki temu w renomowanych sklepach zielarskich, czego przykładem jest Zielarnia Po Zdrowie, znaleźć można bezpieczne preparaty, które są dobrze tolerowane, nie zatykają porów i nie drażnią skóry, nawet w przypadku problematycznej cery, np. naczynkowej lub trądzikowej.

Skuteczne działanie

Chociaż produkty naturalne kojarzą się z łagodnym działaniem i – jak zaznaczono w poprzednim akapicie – kosmetyki tego typu są bezpieczne, nie oznacza to, że działają one słabiej od preparatów bazujących na substancjach syntetycznych. Wręcz przeciwnie, pochodzące z natury wyciągi roślinne, olejki i ekstrakty dają pożądane efekty, a to dzięki bogactwu łatwo przyswajalnych witamin i cennych składników aktywnych. Dzięki temu kosmetyki naturalne skutecznie nawilżają, odżywiają i regenerują skórę oraz włosy.

W zgodzie z naturą

Ważną zaletą kosmetyków naturalnych, szczególnie w dzisiejszych czasach, jest ich ekologiczny charakter. Składa się na to kilka czynników. Przede wszystkim istotny jest tu skład bazujący na naturalnych ekstraktach z roślin pozyskiwanych z certyfikowanych źródeł i uprawianych w oparciu o metody organiczne, czyli wykluczające stosowanie sztucznych nawozów, pestycydów i innych szkodliwych dla środowiska preparatów. Producenci naturalnych środków nie korzystają ze sztucznie uzyskiwanych substancji, nie stosują również produktów modyfikowanych genetycznie. Do tego dochodzą ekologiczne opakowania, np. papierowe, znakomicie wpisujące się w koncepcję “zero waste” propagującą redukcję emisji odpadów. Podsumowując, zakup kosmetyków naturalnych to wyraz troski o siebie, swoje zdrowie i urodę, a także o środowisko naturalne.

Materiał partnera