Zalety i wady depilacji laserowej – czy warto ją wybrać?

W depilacji laserowej stosuje się urządzenie, którego wiązka świetlna przenika do skóry. Ulega wówczas pochłonięciu przez melaninę, czyli naturalny barwnik mieszków włosowych. Za sprawą dużej ilości wytworzonego ciepła, cebulka włosa ulega destrukcji. Zabieg ten zyskuje coraz większą popularność, przede wszystkim ze względu na skuteczność. Jakie są zalety oraz wady depilacji laserem?

Zalety depilacji laserowej

Dowiedziono klinicznie, że depilacja laserowa pozwala na usunięcie owłosienia z dowolnego rejonu skóry. Zamierzony efekt osiągnąć można nawet na najbardziej wrażliwych obszarach ciała, np. górnej wardze, pachach czy okolicach bikini. Usuwanie owłosienia jest jednocześnie bardzo trwałe. Poza skończonym cyklem zabiegów, konieczne jest jedynie powtarzanie tzw. zabiegów utrwalających raz w roku. W dziedzinie usług takich, jak depilacja laserowa Katowice są w stanie zaoferować dostęp do najlepszych specjalistów. Laser wykorzystywany do depilacji jest całkowicie bezpieczny dla skóry człowieka, ponieważ wiązka nie wnika w jej głąb i działa wyłącznie powierzchniowo.

Wady depilacji laserem

Podstawową wadą depilacji laserowej pozostaje fakt, że jej skuteczność uwarunkowana jest kolorem owłosienia oraz karnacją skóry. Najskuteczniej da się usunąć włosy grube i ciemne. Osoby posiadające bardzo ciemną cerę nie powinny jednak poddawać się zabiegom, ze względu na wysoką zawartość melaniny w skórze. Depilację laserową należy kilka razy powtórzyć, w związku z czym nie daje natychmiastowych efektów. Wynika to z nierównej fazy wzrostu poszczególnych włosów, przez co światło lasera działa równocześnie jedynie na niektóre z nich. Trwałe usuwanie owłosienia jest też dość drogie. W dziedzinie takiej, jak depilacja laserowa Gliwice są na szczęście w stanie zapewnić wyjątkowo atrakcyjne ceny. Przed wykonaniem zabiegu należy ponadto pamiętać o specyficznej pielęgnacji. Pacjenci muszą unikać podrażnienia skóry, np. poprzez opalanie, depilację mechaniczną czy stosowanie gruboziarnistych peelingów.

Materiał partnera