Aparat słuchowy zauszny

Zalety aparatów słuchowych zausznych

Wady słuchu dotyczą nie tylko osób starszych, ale także młodzieży i dzieci. Niestety nie zawsze są możliwe do wyleczenia. Jest na to sposób –  aby osoba borykająca się z problemami przewodu słuchowego mogła słyszeć dźwięki tak jak zdrowa, może zaopatrzyć się w aparaty słuchowe. Po dokładnej diagnostyce i badaniu specjalista dobiera odpowiednie urządzenie, na przykład w postaci aparatów słuchowych zausznych. Wyjaśniamy, jakie są najważniejsze zalety tych urządzeń. 

Wytrzymałość na czynniki mechaniczne i wilgoć

Współcześnie produkowane aparaty słuchowe zakładane na ucho są odporne na działanie czynników mechanicznych (np. upadki), kurz, wilgoć, której źródłem jest na przykład woskowina uszna lub opady atmosferyczne. Właściwości te są potwierdzone odpowiednimi certyfikatami. Dzięki nim aparaty mogą posłużyć przez długi czas, a utrzymanie ich w czystości nie jest problematyczne. Oprócz tego aparaty zapewniają doskonałą wentylację ucha (nie zasłaniając kanału słuchowego) i zapobiegają przed rozwojem trudnych do wygojenia infekcji.

Duża wygoda noszenia

Aparaty słuchowe zauszne są praktycznie niewyczuwalne podczas noszenia. Dostosowane są do kształtu i anatomii ucha, dzięki czemu nie powodują bolesnych odcisków i dyskomfortu zarówno u dorosłych, jak i dzieci.

Jak mówi protetyk słuchu z bydgoskiego sklepu z aparatami słuchu Słuch LabWygoda noszenia aparatu słuchowego jest istotnaTo bowiem urządzenie, które jest z użytkownikiem przez większość dnia i odpowiada za prawidłowe słyszenie. Dodatkowy dyskomfort budziłby niechęć do korzystania z niego szczególnie u dzieci. Producenci zadbali o każdy szczegół.

Wydajna bateria

Wielkość zausznych aparatów słuchowych pozwala na umieszczenie w nich wytrzymałej baterii, która wystarcza na długi czas. W związku z tym, że aparaty działają nieustannie to naprawdę duża zaleta, która ułatwia codzienne funkcjonowanie z tymi urządzeniami. Nie trzeba się zatem obawiać o to, że aparat rozładuje się po kilku godzinach.

Zapewnienie dyskrecji, dzięki dostosowaniu koloru aparatu do skóry

Posiadanie aparatu słuchowego jest wciąż dla wielu osób dyskomfortem. Takie odczucia pojawiają się szczególnie u dzieci i młodzieży, które –  ich zdaniem, ze względu na wadę słuchu są gorsi od swoich rówieśników. Na szczęście aparaty słuchowe zauszne można dobrać pod kolor karnacji skóry lub włosów. Dzięki temu są praktycznie niewidoczne na pierwszy rzut oka, nawet przy krótkim uczesaniu. Dla osób, które czują pewien dyskomfort w związku z koniecznością noszenia aparatów to bardzo dobre i zapewniające dyskrecję rozwiązanie.

Perfekcyjna jakość dźwięku

Konstrukcja aparatów słuchowych zausznych, składająca się z obudowy oraz wkładki sprawia, że jakość dźwięku jest bardzo wysoka i naturalna. Osoba z wadą słuchu dokładnie słyszy zarówno dźwięki otoczenia, jak i głosy wydawane przez inne osoby. Ponadto urządzenia te precyzyjnie redukują szumy i zniekształcenia mowy.  Dużo modeli posiada również manualny panel sterowania, na którym można zarządzać głośnością i dostosowywać ją indywidualnie do aktualnych potrzeb.

Materiał partnera