Zabiegi laserowe w kosmetologii

Zabiegi laserowe w kosmetologii. Charakterystyka

Lasery coraz częściej wykorzystuje się w kosmetologii czy medycynie estetycznej. Zabiegi z ich zastosowaniem służą do usuwania wybranych defektów skórnych, a także poprawie kondycji i wyglądu skóry. Ze względu na wysoką skuteczność lasery zyskują popularność. Jednak należy pamiętać, że zabieg z użyciem lasera powinien być przeprowadzany przez lekarza lub przeszkolony i doświadczony personel. Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej!

Czym jest laseroterapia?

Laseroterapia jest dziedziną medycyny estetycznej, która wykorzystuje promieniowanie laserowe do stymulacji procesów regeneracyjnych. Laser (z ang. Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation) to generator spójnych fal elektromagnetycznych z zakresu ultrafioletu, podczerwieni i światła widzialnego. Działając taką wiązką światła na dany obszar ciała, dochodzi do jej absorpcji, czyli pochłonięcia. Prawidłowo dobrana długość fali, miejsca oraz czasu naświetlania sprawia, że energia z wiązki laserowej zmienia się na inny rodzaj energii, co przyczynia się do uzyskania pożądanego efektu.

Jakich rezultatów można się spodziewać po laseroterapii? Zabiegi laserowe wykorzystuje się w celu odmłodzenia skóry twarzy, leczenia wypadania włosów i innych dolegliwości trychologicznych, niechirurgicznego usuwania znamion (pieprzyków, blizn czy przebarwień), jak również usuwania nadmiernego owłosienia ciała, czyli depilacji.

Jakie zabiegi laserowe wykonuje się w zakresie kosmetologii?

Wiele gabinetów kosmetologicznych oferuje szeroki zakres rozmaitych zabiegów laserowych. Jedną z pionierskich placówek jest Centrum Dermatologii Zabiegowej i Laserowej URODA we Wrocławiu. Do najpopularniejszych zabiegów laserowych zalicza się:

  • laser frakcyjny CO2 – służy do trwałej i całkowitej regeneracji skóry oraz odbudowy kolagenu, zabieg dedykowany osobom chcącym pozbyć się rozstępów, uzyskać efekt odmłodzenia, jak również mającym trądzik lub blizny potrądzikowe.
  • laser aleksandrytowy – to nowoczesna technologia wykorzystywana do skutecznego usuwania zbędnego owłosienia.
  • laser diodowy KTP – zabieg dedykowany osobom ze zmianami naczyniowymi takimi jak teleangiektazje nóg i twarzy.
  • lipoliza laserowa – to nieinwazyjny zabieg pozwalający skutecznie wymodelować sylwetkę poprzez zredukowanie tkanki tłuszczowej. To alternatywa dla tradycyjnej liposukcji.
Materiał partnera