kolagen na skórę

Z jakimi problemami cery pomoże uporać się kolagen?

Problem skóry wrażliwej dotyka wielu osób w każdym wieku. Taka cera charakteryzuje się występowaniem wyprysków, pieczenia czy podrażnień, a nierzadko także reakcji alergicznych na niektóre substancje zawarte w kosmetykach. Skóra wrażliwa to nie tylko cera sucha i naczynkowa, ale również tłusta i mieszana. Z pomocą przychodzi kolagen – z jakimi problemami skórnymi pomoże Ci się uporać? Czytaj dalej!

Jak działa kolagen na skórę?

Kolagen jest jednym z ważniejszych białek w ludzkim organizmie, który składa się z aminokwasów. Do tej pory rozpoznano ponad 20 rodzajów kolagenu, aczkolwiek w skórze występują dwa typy tego związku. Największą rolę odgrywa kolagen typu I, ponieważ to on odpowiada za procesy naprawcze i kondycję skóry. Codziennie powstają mikrouszkodzenia na całym ciele, co sprawia, że kolagen tworzy się nieustannie. Jednak z wiekiem po ukończeniu 25 roku życia produkcja tego białka się zmniejsza. Uznaje się, że co roku ubywa około 1% kolagenu.

Jak zatem uzupełnić braki kolagenu? Z pomocą przychodzą specjalne kosmetyki lub preparaty. Szczególnym uznaniem cieszą się kremy oraz maski z kolagenem, które szybko dostarczają skoncentrowaną porcję składników aktywnych nawet do głębokich warstw skóry. Kolagen może być przyjmowany również doustnie w postaci płynnej lub suplementów.

Problemy skórne a stosowanie kolagenu

Kosmetyki i preparaty z kolagenem stosowane są głównie w celu przywrócenia jędrności i elastyczności skórze twarzy, a także do spowolnienia oznak starzenia. Często określany jest mianem „eliksiru młodości”. Jednakże może być stosowany również w innym celu m.in. łagodzeniu problemów skórnych. Produkty z kolagenem dostępne w ofercie Krainy Kolagenu przywracają naturalne pH skórze, zwalczają bakterie, działają antyseptycznie i absorbują zanieczyszczenia. To bardzo ważne szczególnie w walce z trądzikiem różowatym, przesuszoną lub skłonną do przetłuszczania się cerą, a także zaczerwienioną i podrażnioną.

Kolagen zawarty w kosmetykach przyczynia się do odbudowy komórek i zwiększa poziom nawilżenia skóry. Oprócz tego tonizuje ją i zapobiega łojotokowi. Kolagen doskonale sprawdza się w przypadku cery wrażliwej, naczynkowej, a także atopowej. Kosmetyki COLWAY łagodzą podrażnienia i przyczyniają się do regeneracji skóry. Jednak należy pamiętać, by nie stosować ich jako lek w walce z problemami skórnymi, ale jako działanie wspomagające.

Materiał partnera