Wybielanie zębów z pomocą stomatologa

Wybielanie zębów – bezpieczne i skuteczne zabiegi

Twoje zęby nie są białe i mają widoczne przebarwienia, co wpędza Cię w kompleksy? Wybielanie zębów to dziś powszechnie stosowana metoda. Zamiast ukrywać uśmiech przed znajomymi, zdecyduj się na nieinwazyjny zabieg w gabinecie stomatologicznym. Wybierz odpowiedni jego rodzaj i ciesz się efektami przez długi czas! Jeśli najpierw chcesz spróbować domowych sposobów wiedz, że najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest pasta wybielająca.

Wybielanie zębów z pomocą stomatologa

Zabiegi estetyczne cieszą się dziś niezwykłą popularnością. Większość korzystających z nich osób doskonale wie, że nie dotyczą one wyłącznie poprawek mankamentów twarzy wykorzystujących kwas hialuronowy czy botoks. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się też stomatologia estetyczna.

Stomatologia estetyczna to przede wszystkim wybielanie zębów. Dokonujemy go kilkoma różnymi metodami, w tym za pomocą nowoczesnej technologii BEYOND® polegającej na dokładnym utlenieniu przebarwień przy użyciu specjalnego żelu aktywowanego światłem lampy – wyjaśnia lekarz z FAMI DENTAL Stomatologia Rodzinna.

Laserowe wybielanie zębów pozwala nadać im kolor jaśniejszy nawet o pięć odcieni. Zabieg jest szybki, bo trwa od 40 do 90 minut, a jego efekty długotrwałe. Co ciekawe, metoda ta pozwala na usunięcie przebarwień pojedynczych zębów. Zdarza się, że po leczeniu kanałowym ząb szarzeje. Laserowa metoda wybielania jest w takiej sytuacji świetnym rozwiązaniem.

W wybranym przez siebie gabinecie stomatologicznym możesz też skorzystać z usługi nakładkowego wybielania zębów. Dzięki indywidulanie dobranej nakładce i przekazanym strzykawkom z żelem wybielającym będziesz mógł przystąpić do wybielania zębów w domu. Przez mniej więcej cztery tygodnie nakłada się dopasowany odcisk na zęby i nosi go 4 godziny w ciągu dnia. Ta technika wymaga niestety samozaparcia, ogromnej samodyscypliny i cierpliwości. Poza tym, jeśli przebarwienia są bardzo duże, nakładkowe wybielanie zębów nie jest w stanie przywrócić śnieżnobiałego uśmiechu.

Wybielanie zębów domowymi sposobami

Rozjaśnianie zębów można też przeprowadzić we własnym zakresie. Domowe metody nie gwarantują jednak skuteczności. Nie zawsze są też bezpieczne. Osoby, które na własną rękę chcą zająć się wybielaniem zębów, najczęściej decydują się na wybielające paski albo specjalne nakładki do domowego użytku. Dużą popularnością cieszą się również węglowe proszki, które reklamują dziś celebryci. Popularną i najbezpieczniejszą metodą jest stosowanie pasty wybielającej. Niestety w jej przypadku efekty widoczne są dopiero po kilku miesiącach.

Materiał partnera