regeneracja włosów na wiosnę

Włosy na wiosnę – pora na regenerację!

Włosy po zimie wymagają troski i wsparcia, aby mogły się zregenerować. Nasza ulubiona pora roku już nadeszła i warto zadbać o piękną fryzurę. Jak wzmocnić włosy i pomóc im odzyskać blask, dobrą kondycję oraz atrakcyjny wygląd? Skorzystaj z naszych porad.

Kosmetyki do włosów – wiosenna odbudowa

Zima wiąże się z wieloma problemami – jak m.in. nadmierne przesuszenie, utrata blasku i elastyczności, kruchość i podatność na złamania. Wiosną łatwiej będzie pomóc im się odbudować – dobierz odpowiednie kosmetyki do włosów. Każdy stosowany przez Ciebie preparat powinien być dobrze dopasowany do potrzeb i typu kosmyków oraz skóry głowy.

Gdzie kupować kosmetyki do włosów?

Hurtownia fryzjerska będzie odpowiednim miejscem na zakupy – szeroki asortyment i dobre ceny to nie wszystko, gdyż można też skorzystać z cennych porad. Oferta obejmuje zwykle produkty dla salonów fryzjerskich – jak płyn do dezynfekcji rąk czy profesjonalne farby – ale także różne szampony, odżywki, maski, olejki i ampułki produkowane przez renomowane marki.

Wzmacniające zabiegi na włosy

Są różne sposoby, by włosy odzyskały wygląd, kondycję i witalność. Profesjonalne i dobrze dobrane kosmetyki do włosów to podstawa, ale warto rozważyć także zabiegi wzmacniające oferowane w salonach fryzjerskich. Polegają one na dostarczeniu m.in. cennych aminokwasów, skutecznie nawilżają i odbudowują uszkodzone kosmyki.

Jakie zabiegi warto wziąć pod uwagę?

Hurtownia fryzjerska to odpowiednie miejsce, aby zaopatrzyć się w pomocne kosmetyki, ale na zabiegi warto wybrać się do sprawdzonego salonu fryzjerskiego. Co polecamy?

Peeling skóry głowy. Na przykład peeling skóry głowy, jeśli nadmiernie się ona przetłuszcza,

Karboksyterapia. To zabieg stymulujący powstawanie naczyń krwionośnych, odżywiający mieszki włosowe i pobudzający dotlenienie.

Sauna parowa. Dobre efekty zapewni też sauna parowa na włosy, czyli prosty, ale skuteczny zabieg z wykorzystaniem pary wodnej. Najpierw należy starannie umyć włosy, a potem nałożyć na nie maskę lub ampułkę odżywczą, a potem usiąść pod specjalną kopułą, gdzie powstaje para wodna. Efekt to oczyszczenie włosów i skóry głowy, lepsze ukrwienie i działanie bakteriobójcze.

Botoks. Dobre efekty zapewni też botoks na włosy. Zabieg polega umyciu włosów specjalistycznym szamponem i zaaplikowaniu strzykawką serum. Zawiera ono cząsteczki stanowiące wewnątrz kosmyków połączenia aminokwasów, które następnie są łączone z keratyną.

Materiał partnera