mezoterapia igłowa

W jaki sposób działa urządzenie Dermapen?

Zabieg mezoterapii wymaga zastosowania określonych urządzeń. Pozwalają one na wprowadzenie do skóry cennych substancji, które wpływają na jej odżywienie. Jednym z nich jest właśnie DermaPen. Umożliwia on tworzenie mikroskopijnych nakłuć. To innowacyjna metoda stosowana w wielu gabinetach medycyny estetycznej. Na czym polega jej działanie? Kiedy warto ją zastosować?

Jak działa DermaPen? 

DermaPen jest urządzeniem składającym się z głowicy oraz mikroigiełek. Za jej pomocą można nakłuwać skórę, dzięki czemu do jej wnętrza trafiają cenne składniki z mezokoktajlów. Co więcej, takie nakłucia pobudzają procesy regeneracyjne. Skóra staje się dotleniona i wyraźnie odżywiona. Zabieg z wykorzystaniem tego preparatu zwany jest mezoterapią mikroigłową.

Nakłuwanie skóry może brzmieć drastycznie, ale wcale takie nie jest. Urządzenie DermaPen wyposażono bowiem w kilkanaście mikroigiełek, które są tak cienkie, że praktycznie nie powodują bólu. Nakłuwają skórę jedynie na głębokość 0,5-2 mm. Istnieje również opcja skorzystania ze specjalnych kremów znieczulających. Dzięki nim cały zabieg staje się w pełni komfortowy. Jest on także bardzo szybki, bo trwa zaledwie kilkadziesiąt minut. Głębokość i szybkość nakłuć można również regulować.

Kiedy sprawdzi się zabieg z wykorzystaniem DermaPen? 

Zabiegi z wykorzystaniem DermaPen są polecane osobom w każdym wieku. Taka metoda pozwala bowiem na pokonanie bariery naskórka, który często nie pozwala na wnikanie cennych substancji w głąb skóry. Zabieg wyraźnie poprawia napięcie cery, dlatego jest polecany osobom borykającym się ze zmniejszeniem jej jędrności. Umożliwia również pozbycie się płytkich zmarszczek mimicznych.

Mezoterapia mikroigłowa z wykorzystaniem urządzenia DermaPen to strzał w dziesiątkę także w sytuacji, gdy borykasz się ze skórą suchą, odwodnioną. Daje bowiem efekt głębokiego nawilżenia, jednocześnie ujednolicając koloryt cery. To dobry wybór nawet w sytuacji, gdy borykasz się z trądzikiem. Mezoterapia i stosowane mezokoktajle pozwalają bowiem na regenerowanie drobnych uszkodzeń, także tych spowodowanych przez słońce. Z zabiegów z wykorzystaniem urządzenia DermaPen skorzystasz m.in. w salonie urody Aspasja w Łodzi.

DermaPen pozwala na widoczne poprawienie kondycji cery. Sprawdzi się nawet w przypadku rozszerzonych porów. Jest rozwiązaniem niezwykle wszechstronnym, które daje wiele efektów i zostało stworzone z myślą o różnych osobach. Radzi sobie nawet w walce z bliznami, ponieważ delikatnie zmniejsza ich widoczność. Nie jest to zatem rozwiązanie wyłącznie dla osób po 40 roku życia, które walczą z pierwszymi oznakami starzenia i brakiem jędrności skóry.

Materiał partnera