kobieta u dentysty

Turystyka stomatologiczna w Polsce

W dzisiejszych czasach stomatologia przechodzi rozkwit, choć nadal wielu pacjentów ma pewne obawy przed udaniem się do specjalisty. Często boimy się wszelkich zabiegów stomatologicznych, nie mamy czasu na wizytę lub po prostu nie wiemy, w jakie miejsce się udać. Dość nową, ale dynamicznie rozwijającą się gałęzią tej dziedziny jest turystyka stomatologiczna, czyli oferta dla mieszkańców zza granicy. Sprawdźmy, jakie są jej najważniejsze założenia oraz jak rozwija się w Polsce.

Kto może skorzystać z turystyki stomatologicznej?

Turystyka stomatologiczna nazywana jest inaczej denturyzmem. Polega ona na tym, że gabinety proponują swoje usługi obcokrajowcom. Często przyjeżdżają oni do Polski tylko i wyłącznie w celu skorzystania z takiej oferty lub przebywają w naszym kraju czasowo. Goście z innych państw mogą liczyć na profesjonalną usługę dentystyczną według najwyższych europejskich standardów.

Jak przekonują specjaliści z Kliniki Stomatologicznej ADent: ,,Pracownicy gabinetów, które zajmują się denturyzmem, przechodzą specjalistyczne szkolenia i kursy, które mają za zadanie podnieść ich kwalifikacje i umożliwić pracę z zagranicznymi pacjentami. Bardzo ważna w tym przypadku jest także komunikacja. Stomatolodzy muszą więc znać najczęściej używane w Europie języki, takie jak angielski, czy niemiecki’’. Warto zaznaczyć, że zakres usług świadczonych obcokrajowcom nie różni się od tradycyjnego. Przedstawiciele innego kraju mogą więc przyjechać do Polski na kontrolny przegląd, założenie plomb, czy kompleksowe leczenie – nie ma w tym zakresie żadnych ograniczeń.

Jak wygląda turystyka stomatologiczna w Polsce?

Polska jest wśród krajów europejskich jednym z najczęściej wybieranych kierunków, jeśli chodzi o denturyzm. Powodem takiego zjawiska są przede wszystkim dość niskie ceny leczenia w naszym kraju. Dla obcokrajowców opłacalne staje się pokonanie wielu kilometrów, aby spotkać się z przystępnymi cenami i najwyższą jakością. Warto dodać też, że turystyka stomatologiczna w Polsce znakomicie odpowiada specyficznym wymaganiom i potrzebom zagranicznych pacjentów. Wiele gabinetów proponuje transport do miejsca przeznaczenia z największych lotnisk, czy dworców, ale też nocleg i pełne wyżywienie. Osoba zza granicy nie musi więc martwić się zakwaterowaniem, czy kłopotliwymi formalnościami. Co ciekawe, polska turystyka stomatologiczna wyróżnia się wśród innych państw wysoką jakością zabiegów estetycznych. Chodzi tu o wykonywanie koronek czy licówek, dzięki którym pacjent może cieszyć się nowym, pięknym uśmiechem. Warto dodać też, że wiele klinik pomaga obcokrajowcom zorganizować podróż między państwami.

Materiał partnera