kosmetyki wzmacniające do włosów

Top 5 preparatów wzmacniających włosy

Od dobrego kosmetyku wzmacniającego wymaga się nie tylko odżywiania włosów i zapobiegania ich wypadaniu, ale także wydajności i nieobciążającej formuły. Przy wyborze produktu dobrze jest poszukać takiego, który spełnia te kryteria, a dodatkowo dopasowuje się do indywidualnych oczekiwań. Warto zatem zapoznać się z przeglądem najlepszych preparatów wzmacniających.

Szampon, który oczyszcza i odbudowuje

Obecnie ceni się wielofunkcyjne produkty, dzięki którym można uzyskać kilka efektów pielęgnacyjnych. Do takich kosmetyków należy nawilżająco – odżywczy szampon do włosów Morrocanoil Repair. Środek ten łagodnie odświeża pasma i skórę słowy, zaś jego gęsta konsystencja zapewnia mu dużą wydajność. Jak wiele produktów wzmacniających wysokiej jakości, preparat zawiera ponadto sporą dawkę emolientów, takich jak olejek arganowy oraz kwasy tluszczowe, które zatrzymują wilgoć w warstwie korowej włosów, nadając im elastyczność i miękkość. Z kolei dodatek keratyny sprawia, że szampon skutecznie odbudowuje włosy, ograniczając puszenie się kosmyków i ułatwiając ich układanie.

Na jakie maski wzmacniające włosy zwrócić uwagę?

Do najskuteczniejszych kuracji odbudowujących należy maska Morrocanoil Moisture Repair. Produkt ten cechuje kremowa konsystencja i bogaty skład, w którym znajdują się między innymi olejek arganowy, masło shea oraz proteiny roślinne. Dzięki tym substancjom maska dogłębnie odżywia włosy, które po paru tygodniach stosowania preparatu odzyskują gładkość i połysk. Podobne efekty przynosi używanie masek Color Depositing, które łączą właściwości regenerujące i koloryzujące.

Jak mówi nam ekspert ze sklepu internetowego hair – clubshop.pl: Kosmetyki te nie tylko wyraźnie polepszają kondycję włosów, ale także pozwalają tymczasowo uzyskać na nich nowy odcień, na przykład bordowy lub blond. Co istotne, ze względu na brak składników odzwierzęcych maski Morrocanoil są też odpowiednie dla wegan.

Jakie odbudowujące produkty termoochronne warto posiadać?

W przypadku zniszczonych i osłabionych włosów pomocne jest zastosowanie preparatu odżywiającego, który dodatkowo ochroni pasma w czasie stylizacji termicznej. Bazująca na olejku arganowym kuracja Morrocanoil Treatment zabezpiecza kosmyki przed działaniem wysokiej temperatury, przez co zapobiega ich uszkodzeniom i rozdwajaniu się końcówek.

Z kolei na włosy pozbawione objętości można nałożyć piankę, która zarówno odbije kosmyki od nasady, jak i wzmocni mieszki włosowe, zapobiegając nadmiernej utracie włosów. Takie działanie wykazuje między innymi pianka Root Boost, która dodaje pasmom objętości i sprawia, że stają się zdrowsze.

Materiał partnera