tkanina na maseczki

Tkaniny w branży medycznej – rodzaje i zastosowanie

Akcesoria ochronne są niezbędnymi środkami ochrony podstawowej w czasach pandemii koronawirusa. Można je kupić w wielu miejscach – są dostępne w różnych kolorach, rozmiarach i wzorach, ale można też uszyć je samodzielnie.

Tkaniny w branży medycznej

Tkaniny medyczne służą do uszycia m.in. fartuchów czy kitli ochronnych, które chronią personel przed ew. bakteriami czy wirusami, np. koronawirusem SARS-CoV-2. Materiał przeznaczony na fartuch powinien być dobrej jakości. Sklep z tkaninami zapewnia profesjonalne produkty służące również branży medycznej.

Tkaniny specjalistyczne pozwolą uszyć m.in. profesjonalne fartuchy dla lekarzy, pielęgniarek czy ratowników medycznych, ale nasza oferta obejmuje też tkaniny na fartuchy gastronomiczne przydatne w branży kulinarnej i hotelarstwie. Dobry sklep z tkaninami gwarantuje duży wybór odpowiednich materiałów – również specjalistycznych i medycznych.

Tkanina medyczna musi być wysokiej jakości. W tej roli sprawdzi się połączenie 65% poliestru oraz 35% bawełny – jak tkaniny medyczne Olimpia oraz Medico. Są lekkie, przewiewne i zapewniają wysoki komfort. Pozwalają skórze oddychać, nie wywołują alergii i podrażnień – bawełna lub mieszanka bawełny z innymi materiałami są powszechnie wykorzystywane jako tkaniny medyczne.

Można je prać w 95 stopniach – zachowują swoje właściwości nawet po 50 cyklach prania – są odporne na zagniecenia i wytrzymałe. Tkaniny medyczne przydadzą się też w branży kulinarnej i hotelarstwie.

Tkaniny medyczne – właściwości

Materiały na odzież medyczną i akcesoria ochronne powinny mieć konkretne właściwości i parametry oraz spełniać wysokie normy. Tkaniny medyczne powinny spełniać różne walory użytkowe – powinny cechować się między innymi:

  •  dużą wytrzymałością na tarcie,
  •  odporność na uszkodzenia mechaniczne,
  •  trwałością barw,
  •  komfortem w użytkowaniu,
  •  przewiewność.

Tkaniny medyczne cieszą się dużą popularnością, gdyż jest na nie coraz większy popyt – są wykorzystywane w produkcji odzieży dla personelu branży medycznej.

Bawełna na maseczki

Jednym z najbardziej pożądanych produktów jest tkanina na maseczki – bawełna – dobrej jakości, wytrzymała, pozwalająca skórze oddychać. Maseczki ograniczają rozpowszechnianie cząsteczek wirusowych z jamy ustnej i nosa w około 80 procentach. Maseczki, które najlepiej chronią, powinny być wykonane z tkanin dwu- lub trójwarstwowych. Dobrej jakości maski powinno się móc wielokrotnie prać i łatwo prasować.

Bawełna o gramaturze około 150 g, czyli bawełna pościelowa świetnie sprawdzi się na maseczki ochronne, gdyż zapewni prawidłowy przepływ powietrza, nie utrudniając oddychania. Maska ochronna z bawełny to dobra ochrona przed wirusami.