Polskie kosmetyki do pielegnacji tatuazu Tattoo AfterCare

Tattoo AfterCare – absolutne must have każdego fana dziarania

Artyści polskiej sceny tatuażu cieszą się świetną sławą w całej Europie. Jesteśmy w czołówce, jeżeli chodzi o technikę dziarania, ale także o stronę artystyczną wykonywanych projektów. Krajowe konwenty są ciekawsze i o wiele bardziej merytoryczne od imprez organizowanych na Zachodzie. Jak przyznają sami tatuatorzy, w dużej mierze jest to zasługa ich klientów.

Jeszcze w latach 90. XX wieku tatuaże nie kojarzyły się w Polsce najlepiej. Zmiana w sposobie postrzegania tej formy ekspresji nastąpiła niespodziewanie szybko i jakby nagle. Dziś tatuaże nie przywodzą na myśl ludzi z półświatka. Piękne, starannie wykonane, pełne detali, subtelnych cieni i wyraźnych barw obrazy zdobią skórę przedstawicieli wszystkich zawodów. Zamiast stygmatyzacji pojawiła się ciekawość. Sami miłośnicy dziarania doskonale orientują się w trendach i stylach tatuażu, uważnie wybierają artystów i dbają o to, by ich tatuaże jak najdłużej zachwycały urodą. Do tego potrzebne są specjalne kosmetyki.

Polskie kosmetyki do pielęgnacji tatuażu

Rozwój branży kosmetyków do pielęgnacji wytatuowanej skóry to temat rzeka. Jeśli chodzi o preparaty do gojenia dziarek, to jeszcze kilka lat temu nad Wisłą jedyną opcją były maści i kremy na odparzenia dla niemowląt. Potem w Polsce zawitała jedna francuska marka i całkowicie zdominowała rynek.

Postanowiliśmy stworzyć coś swojego, naszego; kosmetyki opracowane z myślą o polskich fanach dziarania. Co to znaczy? Chodziło nam o kosmetyki dopasowane do stylu życia i potrzeb naszych krajan. Profesjonalne preparaty, które z jednej strony pozwolą jak najlepiej zadbać o skórę po tatuowaniu, a z drugiej będą pakowane w wygodne opakowania. Produkty Tattoo AfterCare można zabrać ze sobą do pracy i na uczelnię, szybko, wygodnie i higienicznie nałożyć na skórę, a potem wrócić do codziennych obowiązków

– opowiada nasz rozmówca ze SkinProject.

Tattoo AfterCare – kosmetyki do pielęgnacji tatuażu po zabiegu

Czy tatuaż zagoi się bez stosowania kosmetyków? Jasne! Prędzej czy później skóra się odbuduje. Tyle tylko, że bez odpowiedniej higieny i pielęgnacji można pożegnać się z dobrym efektem. Raz, że może się wdać zakażenie, dwa – rysunek może się rozmyć, a na pewno będzie dużo bledszy niż w przypadku stosowania kosmetyków.

Fachowcy ze SkinProject przygotowali sporą ofertę kosmetyków do pielęgnacji tatuażu bezpośrednio po zabiegu i później, gdy dziarka jest już całkowicie wygojona. Produkty Tattoo AfterCare należą do tej pierwszej kategorii.

Tattoo AfterCare Spray to flagowy produkt marki. Emulsja do gojenia tatuażu w sprayu to zupełna nowość i świetna alternatywa dla ciężkich, tłustych maści. Kosmetyk (przebadany dermatologicznie) jest łatwy w aplikacji, higieniczny i nie zostawia plam na ubraniach, a w dodatku nadaje się do stosowania od pierwszego dnia po wykonaniu tatuażu. Dzięki zawartości składników antybakteryjnych i przeciwzapalnych ma działanie łagodzące. Panthenol, masło shea, alantoina i kwas hialuronowy przyspieszają proces odnowy naskórka. Tattoo AfterCare dostępny jest też w małych saszetkach do jednorazowej aplikacji. To świetne rozwiązanie, gdy właściciel nowego tatuażu wybiera się gdzieś bez plecaka – saszetkę można wsunąć do kieszeni, portfela czy wizytowej torebki.

Materiał partnera