stymulacja skory dojrzalej fototerapia twarzy

Stymulacja skóry dojrzałej – jak w naturalny sposób zachować młodość skóry?

Gabinety kosmetyczne oferują coraz więcej zabiegów, dzięki którym możliwe jest zachowanie młodości skóry. Nie każdy jest zwolennikiem korzystania z operacji plastycznych, bojąc się zbyt dużej ingerencji w swoje ciało. Właśnie z myślą o osobach, które cenią sobie naturalne sposoby poprawy wyglądu, stworzono specjalne zabiegi kosmetyczne stymulujące skórę dojrzałą.

W jaki sposób dbać o skórę dojrzałą, by zachowała ona swoją młodość?

Wizyta w gabinecie kosmetycznym jest idealna, kiedy w niechirurgiczny sposób chcemy poprawić wygląd swojej skóry. Aktualnie dostępna jest długa lista usług, z których skorzystać mogą osoby mające skórę dojrzałą. Z wiekiem nasza skóra traci jędrność i blask. Proces starzenia się jest czymś naturalnym, ale nie oznacza to, że w żaden sposób nie można popracować nad poprawą swojego wyglądu.

Prawidłowa pielęgnacja skóry dojrzałej nie jest zadaniem łatwym. Wielu z nas nie wie, jaki ma dokładnie typ skóry (np. sucha, tłusta czy mieszana). Nie wiemy też, co nam służy, a co niekoniecznie. Z tego względu stymulacja skóry dojrzałej powinna się odbywać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, w którym specjalista podpowie, co powinniśmy robić, żeby nasza skóra wyglądała młodziej i na jaki zabieg się zdecydować

– podpowiada ekspertka z Gabinetu Kosmetyki Estetycznej w Rzeszowie.

Stymulacja skóry dojrzałej w celu zachowania jej młodości powinna się odbywać przede wszystkim w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Nie należy jednak zapominać o tym, by także na co dzień szczególnie dbać o swoją skórę. Co istotne, nie należy narażać się na silne promieniowanie słoneczne, ponieważ wysuszona i przebarwiona skóra uwypukla zmarszczki. Równie ważne jest wmasowywanie w skórę kremów. W celu skutecznego odmłodzenia wyglądu poleca się także regularne złuszczanie naskórka, dzięki któremu zmarszczki są mniej widoczne. Nie zapominaj też o masażu skóry.

Co oferują gabinety kosmetyczne, by w naturalny sposób zachować młodość skóry?

W ofercie gabinetów kosmetycznych znaleźć można długą listę zabiegów, dzięki którym w naturalny sposób możliwe jest zachowanie młodości skóry.

Szczególną uwagę warto zwrócić na fototerapię, a dokładniej innowacyjną metodę BBL Forever Young, z której można skorzystać jedynie u wybranych kosmetyczek. BBL jest zabiegiem, który skutecznie zatrzymuje proces starzenia się skóry. Dzięki niemu pozbędziesz się przebarwień, widocznych naczynek czy plam starczych. Fototerapia polega na stymulowaniu komórek skóry poprzez energię, która je rozgrzewa. Dzięki ciepłu następuje regeneracja kolagenu, a to powoduje przywrócenie skórze blasku. Dodatkowo BBL redukuje nadmiar melaniny będącej przyczyną powstania przebarwień na skórze.

Popularnym zabiegiem pośród zwolenników naturalnych sposobów zachowywania młodości skóry jest także mikrodermabrazja. Mikropeeling skóry polega na mechanicznym złuszczaniu martwych komórek naskórka poprzez nakierowanie strumienia mikrokryształów na skórę. Dzięki mikrodermabrazji skóra staje się widocznie wygładzona. Gabinety kosmetyczne oferują także różne rodzaje peelingu skóry, w ich ofercie znaleźć można między innymi peeling migdałowy, pirogronowy czy glikolowy.

Stymulacja skóry dojrzałej z wykorzystaniem naturalnych metod zachowywania młodości skóry to także mezoterapia. Zabieg ten może być wykonywany zarówno z wykorzystaniem igieł, jak i bez nich (w metodzie bezigłowej stosuje się zjawisko elektroporacji). Polega on na wprowadzeniu do skóry właściwej oraz tkanki podskórnej substancji leczniczych mających działanie synergistyczne. Tzw. koktajle mają różny skład, w zależności od potrzeb pacjenta. Dzięki mezoterapii skóra ulega widocznej rewitalizacji, a jej starzenie się zostaje opóźnione.

Szczególną popularnością cieszy się też zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Jest to naturalna metoda zachowywania młodości skóry, w której stosuje się własny materiał biostymulujący. Dzięki niej skóra zostaje zrewitalizowana i zregenerowana. Gabinety kosmetyczne oferują także zabieg z użyciem fibryny bogatopłytkowej. Jest to metoda, dzięki której uzyskane być mogą lepsze efekty niż w przypadku osocza bogatopłytkowego ze względu na usieciowienie preparatu biologicznego przez włókna fibryny.

W gabinecie kosmetycznym można także skorzystać z fal radiowych, które idealnie uelastyczniają skórę. Dzięki temu zabiegowi likwidowane są zmarszczki, ale także redukowana jest zbędna tkanka tłuszczowa.

Materiał partnera