Soczewki całodobowe – zalety i wady

Soczewki kontaktowe w pewnym sensie zrewolucjonizowały podejście do korygowania wad wzroku. Od momentu ich pojawienia się wiele osób mogło już na stałe zapomnieć o konieczności noszenia okularów. Soczewki dają pewne korzyści, które są bezdyskusyjne, a od momentu, gdy zostały wynalezione, praktycznie cały czas coś się zmienia w ich produkcji. Efektem tego są tworzone dziś niezwykle nowoczesne soczewki, które oferują doskonałą jakość widzenia i jednocześnie wysoki poziom bezpieczeństwa.

Jakie są rodzaje soczewek kontaktowych?

Soczewki możemy podzielić ze względu na czas ich noszenia na: jednodniowe, tygodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, a także z uwagi na tryb noszenia na dzienne oraz całodobowe. Wybór odpowiednich soczewek często zwłaszcza w przypadku, gdy jest to nasza pierwsza para odbywa się metodą prób i błędów. Nie każda osoba może bowiem nosić wszystkie wspominane typy. Osoby bardziej wrażliwe i cierpiące na przesuszenie się oczu będą zmuszone nosić soczewki z krótszym terminem przydatności oraz dzienne, na noc pozostając bez nich. Jeżeli jednak nasz narząd wzroku dobrze znosi obecność soczewek będziemy mogli dowolnie wybierać spośród tych opcji.

Dlaczego soczewki całodobowe – zalety

Soczewki całodobowe mają kilka istotnych przewag nad innymi rodzajami soczewek korygujących. Przede wszystkim oszczędzimy całkiem sporo czasu na codziennych aplikacjach. Najczęściej są one bowiem produkowane  wersjach aż 30 dniowych. Taki rodzaj soczewek znacznie lepiej transmituje tlen, dzięki czemu nasze oczy pozostaną w dobrej kondycji. Istotną zaletą, szczególnie dla osób mających duże wady wzroku może być możliwość wyraźnego, ostrego widzenia od razu po przebudzeniu się. To zupełnie odmienia życie zdaniem wielu pacjentów i pacjentek korzystających z takich właśnie szkieł. Tego typu soczewki to bardzo duża dokładność wykonania i najlepsze jakościowo materiały, dzięki czemu nie będziemy ich praktycznie odczuwali w czasie noszenia. Decydując się na modele 30 dniowe będziemy również mogli całkiem sporo zaoszczędzić względem soczewek jednodniowych. Co bardzo ważne z ich pomocą możemy skutecznie redukować wszystkie klasyczne wady wzroku takie jak: krótkowzroczność, dalekowzroczność, prezbiopia i astygmatyzm.

Wady soczewek całodobowych

Niestety nie każda osoba będzie mogła z takiego dobrodziejstwa jak szkła całodobowe korzystać. Osoby, które niestety nie będą miały takiej możliwości to wszyscy Ci, których oczy mają tendencję do nadmiernego przesuszania się, podrażnień i infekcji. W takim przypadku pozostawanie w szkłach tak długi okres czasu może mieć negatywne konsekwencje.

 Autor tekstu: mojepierwszesoczewki.pl

Materiał partnera