sekret gładkiej skóry

Sekret gładkiej skóry – które metody depilacji są najlepsze?

Gładkie ciało jest marzeniem wielu kobiet, dlatego warto zastanowić się nad tym, jakie są dostępne metody depilacji i które są najlepsze. Usuwanie zbędnego owłosienia wcale nie musi być męczącym procesem, ponieważ wystarczy wybrać odpowiednią dla siebie i skuteczną metodę depilacji.

Domowe metody depilacji

Najbardziej tradycyjną metodą depilacji jest golenie ciała (na przykład nóg, pach, okolic bikini) za pomocą maszynki do golenia. Ten sposób jest niedrogi, jednak niestety niezbyt skuteczny, ponieważ włoski szybko odrastają. W niektórych przypadkach konieczne jest golenie owłosienia nawet co drugi dzień, co może być dosyć męczące i żmudne.

Nieco lepszym rozwiązaniem jest golarka elektryczna, jednak jej sporą wadą jest ból w trakcie depilacji, a dodatkowo pojawić się może uczulenie. Inną metodą domową jest depilacja woskiem, która rzeczywiście daje efekt gładkiej skóry przez około 2-3 tygodnie, jednak sporym jest ból w trakcie golenia. Kobiety, które dotychczas decydowały się na domowe metody, a nie są zadowolone z ich efektów, mogą zdecydować się na depilację laserową, wykonywaną w salonie kosmetycznym. 

Depilacja laserowa, czyli skuteczny i sprawdzony sposób na gładką skórę

Laserowa depilacja nóg i innych części ciała to zdecydowanie najlepsza metoda usuwania zbędnego owłosienia. Przede wszystkim daje ona długotrwałe i skuteczne efekty, ponieważ po serii kilku zabiegów można właściwie zapomnieć o włosach na ciele. Depilacja laserowa pach to świetne rozwiązanie dla kobiet, które mają uczulenie na kremy lub wosk, a także dla tych, u których często pojawiały się nieestetyczne zacięcia po goleniu tradycyjną lub elektryczną golarką.

Warto pamiętać także o tym, że depilacja laserowa wąsika jest zdecydowanie najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą metodą dla tych pań, u których pojawia się niechciane owłosienie nad górną warga. Ta metoda depilacji jest nie tylko skuteczna, ale także bezbolesna i nie generuje żadnych problemów zdrowotnych. Dobrze zaznaczyć, że depilacja laserowa wydaje się być drogą metodą, jednak po przeliczeniu jej kosztów i porównaniu ich do zakupu maszynek do golenia, czy też wosku, może się okazać, że całość kwoty jest podobna w przeciągu 3- 4 lat.

Depilacja laserowa zajmuje zdecydowanie mniej czasu niż pozostałe metody, ponieważ po kilku zabiegach nowe włosy przestają wyrastać i na stałe można się pozbyć od 80% do 100% owłosienia. Efekty wizyty w salonie kosmetycznym są więc zarówno trwałe, jak i widoczne gołym okiem i można cieszyć się gładką skórą na ciele. 

Materiał partnera