Masaż rehabilitacyjny

Rodzaje i zastosowanie masażu rehabilitacyjnego 

Różne dolegliwości mogą znacznie uprzykrzyć codzienne życie. Z tego powodu wiele osób decyduje się na skorzystanie masażu rehabilitacyjnego. Pozwala on na szybkie i skuteczne poradzenie sobie z wieloma problemami. Na czym dokładnie polega masaż rehabilitacyjny? Jakie rodzaje takich zabiegów można wyróżnić i który z nich sprawdzi się w danym przypadku?

Rodzaje masażu rehabilitacyjnego 

Wyróżnia się kilka rodzajów masażu rehabilitacyjnego. Każdy z nich bazuje na nieco innych ruchach i ma zupełnie inny cel. Istnieją następujące rodzaje masażu leczniczego:

  • tajski,
  • gorącymi kamieniami,
  • klasyczny,
  • sportowy,
  • bańką chińską,
  • ciążowy,
  • relaksacyjny.

Wybór odpowiedniego rodzaju masażu zależy od tego, jakie efekty chcesz uzyskać. Niektóre warianty sprawdzają się najlepiej w przypadku sportowców, którzy chcą zregenerować mięśnie lub uniknąć kontuzji. Inne są natomiast strzałem w dziesiątkę, jeśli pracujesz w stresujących warunkach. Czasem warto postawić na masaż relaksacyjny tylko po to, by poczuć się lepiej po trudnym okresie w życiu lub dużym wysiłku fizycznym.

Niektóre masaże dzielą się również na inne rodzaje w zależności od ich dokładnego celu. Opcji jest naprawdę wiele. Jeśli nie wiesz, na jaki wariant warto się zdecydować, dobrym pomysłem okazuje się zapytanie specjalistów. Chętnie doradzą oni najlepszy masaż w Twoim przypadku.

Zastosowanie masażu rehabilitacyjnego 

Masaż rehabilitacyjny przeprowadzony w odpowiedni sposób może wyleczyć różne choroby lub zapobiegać ich wystąpieniu. Pozwala on na poprawienie nie tylko stanu fizycznego, lecz także psychicznego. Odpowiednie ruchy regenerują mięśnie, zwiększają przepływ krwi oraz wyraźnie pomagają w walce z długotrwałym bólem. Wpływa on także na procesy metaboliczne i rozluźnia mięśnie.

Na masaż rehabilitacyjny mogą zdecydować się ludzie o różnych potrzebach. Jest on doskonałym rozwiązaniem w sytuacji, gdy nie opuszcza Cię stres. Przyda się też po wysiłku fizycznym lub psychicznym. Co ciekawe, niektóre masaże przydają się także w trakcie walki z cellulitem. Pozwalają one na zwiększenie przepływu limfy. Z takiego zabiegu skorzystasz m.in. w studio treningowym Never Average w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Masaż sportowy został natomiast stworzony z myślą o sportowcach. Pozwala na uniknięcie różnych kontuzji, jednocześnie poprawiając wyniku w danej dyscypliny. Sprzyja regeneracji mięśni po dużym wysiłku. Dzieli się on na masaż startowy, przed zawodami, powysiłkowy czy podtrzymujący.

Materiał partnera