Robienie tatuażu

Robienie tatuażu a ból. Czy jest się czego bać?

Osoby, które planują wykonanie pierwszego tatuażu, bardzo często zastanawiają się przed umówieniem wizyty, czy jest to ból, który będą w stanie znieść. Opinii na ten temat jest tak wiele, jak i samych ludzi. W większości przypadków odczucia związane z tą czynnością wiążą się z indywidualną odpornością na ból. Możliwe jest jednak stosowanie się do pewnych zaleceń, dzięki którym tatuowanie nie będzie czymś, co wywołuje traumę.

Pierwszy tatuaż – sprawdź, co warto wiedzieć zanim zdecydujesz się na wizytę w salonie

Każde profesjonalne studio tatuażu ma pewne standardy, według których pracuje. Oznacza to, że mało, który tatuażysta zatrudniony w takim miejscu decyduje się na wykonanie „dziary” od razu. Bardzo ważne jest to, aby odpowiednio przygotować się do sesji. Pamiętać należy również, że wykonywanie tatuażu jest zabiegiem, podczas którego może przydarzyć się wiele nieprzewidzianych sytuacji – ale tylko wtedy, kiedy nie zastosuje się do porad specjalisty. Do najczęstszych problemów, z jakimi można się spotkać w studio, zalicza się:

  • krwawienie,
  • ból,
  • uczucie słabości,
  • słabe przyjmowanie się tatuażu, infekcja.

Przygotowanie do tatuażu jest najważniejsze

Specjalista z firmy Studio Tatuażu – JUNIORINK.PL zauważa: Krwawienie z miejsca, w którym wykonywany jest tatuaż, to tak naprawdę element nieunikniony. W dużej mierze zależy również od lokalizacji, w której jest on wykonywany. W celu uniknięcia problemów z krwawieniem należy przez minimum 48 godzin przed planowaną sesją nie spożywać się napojów alkoholowych.

Drugi aspekt to ten, którego wszyscy obawiają się najbardziej – ból. On uzależniony jest nie tylko od samej tolerancji danej osoby, ale również od miejsca tatuażu. Można jednak pomóc sobie w tej kwestii i zastosować się do porad tatuażysty, który zawsze zaleci dobry sen przed sesją. Odpowiednie wyspanie się – czyli około 8-9 godzin – pozwala na zrelaksowanie się i odprężenie. Warto wziąć pod uwagę, że wykonywanie tatuażu na świeżej opaleniźnie również wpływa na pojawienie się większego dyskomfortu.

Problemy z infekcją zdarzają się na szczęście niezwykle rzadko i głównie za sprawą braku postępowania zgodnie z zaleceniami. Miejsce, w którym wykonywany będzie tatuaż, powinno być odpowiednio nawilżone – warto kilka dni wcześniej stosować np. krem mocno nawilżający. Dodatkowo partia ciała, gdzie wykonany będzie tatuaż, powinna zostać ogolona.

Chwila bólu i pamiątka na całe życie

Ból związany z tatuażem może pojawić się zawsze. U niektórych osób będzie on delikatny – wręcz praktycznie niezauważalny, dla innych może okazać się nie do zniesienia i konieczne będzie dzielenie sesji na kilka etapów. Mając świadomość na temat własnej granicy wytrzymałości, można dopasować wielkość motywu, czy miejsce, w którym tatuaż będzie się znajdował. W każdym przypadku należy także stosować się do wskazówek specjalisty, który najlepiej wie, jak postępować.

Materiał partnera