Środki ochrony przed zarażeniem COVID-19

Produkty ochronne, w które warto się zaopatrzyć podczas pandemii COVID-19

Pandemia COVID-19 sprawiła, że dużą uwagę zaczęliśmy przywiązywać do ochrony przed zakażeniem: zarówno siebie, jak i innych osób. Niektóre produkty ochronne, takie jak maseczki, stały się obowiązkowe. Z innych korzystamy dodatkowo, aby zmniejszyć ryzyko przenoszenia wirusa np. poprzez dłonie. W jakie produkty ochronne anty-COVID warto się zaopatrzyć?

Maseczki ochronne

Podstawowym produktem ochronnym przeciw COVID-19, którego noszenie jest obowiązkowe przede wszystkim w przestrzeniach zamkniętych, jest maseczka ochronna. Optymalny stopień ochrony zapewniają maseczki filtrujące FFP2, które cechują się wydajnością filtrowania do 95% lub maseczki chirurgiczne o efektywności filtracji przekraczającej 99,5%. Jednocześnie materiały, z których wykonane są tego typu maseczki, pozwalają na swobodne oddychanie przez usta i nos, ponieważ cechują się wysoką przepuszczalnością powietrza – dlatego jest to produkt, w który warto się zaopatrzyć.

Przyłbica ochronna twarzy

Choć przyłbicy nie można nosić samodzielnie, może być ona doskonałym uzupełnieniem dla maseczki ochronnej. Dzięki osłonie chronione będą nie tylko nasze drogi oddechowe, ale również oczy, przez które wirus może przedostać się do organizmu. Przyłbica stanowi bowiem fizyczną barierę przed drobnoustrojami unoszącymi się w powietrzu, a jednocześnie jest wygodna i może być użytkowana wielokrotnie – wystarczy jedynie ją zdezynfekować. Dlatego jest szczególnie polecana osobom, które mają bliski kontakt z innymi osobami, jako uzupełnienie ochrony przed zakażeniem.

Rękawiczki jednorazowe

Patogeny, w tym wirusy, rozprzestrzeniają się drogą kropelkową (przez powietrze) lub poprzez kontakt z różnymi powierzchniami. Dlatego dla pełnej ochrony zaleca się nie tylko zabezpieczenie dróg oddechowych, ale również dłoni. Pełną ochronę zapewniają rękawiczki jednorazowe, dzięki którym drobnoustroje nie przenoszą się ani z dłoni na dotykane powierzchnie, ani z powierzchni na dłonie (a następnie do organizmu). Osoby z alergią na lateks mogą zdecydować się na rękawiczki nitrylowe, dostępne m.in. w ofercie sklepu z akcesoriami stomatologicznymi i medycznymi Eurosima.

Żele do dezynfekcji

Jednocześnie z rękawiczkami lub zamiast nich, możliwe jest stosowanie żelu do dezynfekcji dłoni. Są to produkty, które nie wymagają wody, a więc mogą być stosowane w dowolnym miejscu i czasie. Dzięki wysokiemu stężeniu alkoholu zapewniają działanie odkażające, a dodatkowe składniki natłuszczające i zmiękczające zapobiegają przesuszeniu i pękaniu naskórka, nawet w przypadku częstej dezynfekcji dłoni.

Materiał partnera