Kobieta z peelingiem na twarzy

Peeling jako pomoc przy oczyszczeniu twarzy

Oczyszczanie twarzy jest niezwykle istotne na każdym etapie życia, niezależnie od płci czy wieku. Mowa tu także o pozbywaniu się martwego naskórka, w którym mogą gromadzić się bakterie wpływające na stan cery. W tym celu najczęściej wykonuje się peeling z wykorzystaniem określonych produktów lub urządzeń. Na czym dokładnie polega taki zabieg i czemu jest on tak istotny?

Jak działa peeling? 

Peeling ma za zadanie złuszczać martwy naskórek, wpływając na szybszą regenerację skóry i ją dotleniając. Produkty z drobinkami mogą także wyrównać koloryt cery i sprawić, że będzie ona wyglądała na zdrowszą i promienną. Peeling należy wykonywać regularnie, jednak nie warto przesadzać. Zbyt częste złuszczanie naskórka może bowiem doprowadzić do powstania podrażnień i stanów zapalnych, które bez wątpienia nie poprawią wyglądu i stanu Twojej skóry.

Po wykonaniu peelingu skóra jest bardziej podatna na wnikanie składników odżywczych z takich kosmetyków, jak kremy czy sera. Aby jednak uzyskać pożądany efekt, konieczne jest dopasowanie odpowiedniego produktu do własnych potrzeb.

Obecnie na rynku znaleźć można wiele rodzajów peelingów oczyszczających do twarzy. Najważniejszy jest podział takich produktów na enzymatyczne i mechaniczne. Pierwszy wariant ma bardzo łagodne działanie, natomiast drugi stosuje się, pocierając na skórze. Z tego powodu przed wyborem odpowiedniego kosmetyku należy sprawdzić, do jakiej cery jest on dedykowany – tłumaczy ekspert ze sklepu TianDe oferującego różne rodzaje produktów do oczyszczania twarzy i nie tylko.

Jaki peeling wybrać, by był skuteczny? 

Peeling jest jednym z podstawowych kosmetyków wykorzystywanych podczas oczyszczania cery, dlatego warto zadbać o to, by był on dopasowany do Twoich potrzeb. Najważniejszy jest wybór pomiędzy wariantem mechanicznym a enzymatycznym. Pierwszy typ produktów dzieli się natomiast na gruboziarnisty i drobnoziarnisty.

Peeling gruboziarnisty jest dobrym wyborem dla cery tłustej. Drobnoziarnisty sprawdzi się najlepiej w przypadku skóry normalnej i mieszanej. Takie produkty nie są wskazane u osób, które borykają się z problemem bardzo wrażliwej twarzy. Wówczas lepiej wybrać peeling enzymatyczny bez ścieralnych  drobinek.

Peeling enzymatyczny, jak sama nazwa mówi, zawiera enzymy, które odpowiadają za złuszczanie. Jest to więc dobry wybór dla osób z cerą naczynkową i trądzikową.

Istnieje również połączenie obu rodzajów peelingów, czyli gommage. Taki kosmetyk zawiera enzymy i drobinki ścierające. Jest on stworzony z myślą o każdym typie skóry, dlatego zyskuje rosnącą popularność.

Materiał partnera