Ozonowana oliwa z oliwek. Właściwości i zastosowania

Oliwę z oliwek znamy już od czasów starożytnych. Ma wysoką wartość odżywczą, a także właściwości kosmetyczne i terapeutyczne. Wyjątkowo korzystne działanie ma oliwa z oliwek ozonowana. Bardzo skutecznie leczy uszkodzoną lub problematyczną skórę. Jest dobrze tolerowana przez większość ludzi, co czyni ją odpowiednią dla wszystkich grup wiekowych. Jakie dokładnie właściwości ma ozonowana oliwa z oliwek? Jak się ją stosuje?

Ozonowana oliwa z oliwek to naturalny kosmetyk o właściwościach naprawczych, oczyszczających i przeciwutleniających, który głęboko nawilża i odżywia. Można używać jej do pielęgnacji skóry skłonnej do podrażnień, zaczerwienień oraz narażonej na agresywne czynniki zewnętrzne. Nie zawiera parabenów, ftalanów, fenoksyetanolu, barwników i substancji zapachowych, dlatego jest preparatem hipoalergicznym. Ma naturalny kolor i pachnie jak powietrze po burzy.

Jak działa ozonowana oliwa z oliwek?

Oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia nasyca się trwale aktywnym biologicznie ozonem.

Gaz uwalniany jest, gdy produkt wchodzi w kontakt z płynami ustrojowymi, np. potem. Jest naturalnym środkiem dezynfekującym. Zabija bakterie i grzyby. Jego dobroczynny wpływ wzmacniają właściwości pielęgnujące samej oliwy, która zawiera jednonienasycone kwasy tłuszczowe, witaminę E oraz roślinne polifenole – tłumaczy ekspert i przedstawiciel marki oliwek ozonowanych Ozonolla.

Ozonowaną oliwę z oliwek stosuje się bezpośrednio na czystą i suchą skórę. Szybko i skutecznie przenika do jej najgłębszych warstw i wykazuje długotrwałe działanie.

Zastosowanie ozonowanej oliwy z oliwek

Produkt jest odpowiedni dla ludzi w każdym wieku. U niemowląt pomoże uporać się z wysypką pieluszkową, czyli podrażnieniem i zaczerwienieniem skóry. Nastolatki dzięki ozonowanej oliwie z oliwek mogą zmniejszyć objawy trądziku lub łojotoku. Wyraźnie poprawi wygląd skóry i przyspieszy jej regenerację. W przypadku osób starszych i o ograniczonej sprawności ruchowej produkt można stosować, gdy pojawią się odleżyny. Przyspiesza także gojenie wrzodów i opryszczki.

Ozonowana oliwa z oliwek łagodzi objawy skórne łuszczycy i atopowego zapalenia skóry. Zmniejsza nieprzyjemne uczucie świądu. Można stosować ją w przypadku mechanicznych uszkodzeń naskórka (np. otarciach), odparzeń i podrażnień termicznych. Pomoże uporać się z przebarwieniami, cellulitem i rogowaceniem skóry na piętach czy łokciach. Świetnie łagodzi objawy ukąszeń owadów, np. komarów czy meszek.

Materiał partnera