Olej z kryla – odkrywamy jego najlepsze właściwości!

Świadomość o zdrowym stylu życia rośnie wśród Polaków z roku na rok. Jest to dobry sygnał dla producentów zdrowej żywności oraz suplementów diety – wreszcie gotowi jesteśmy inwestować w dobrej jakości produkty, które poprawiają komfort życia. Jednym z takich produktów jest olej z kryla – naturalne źródło kwasów omega, przeciwutleniaczy oraz fosfolipidów. To świetna okazja na poprawę samopoczucia u osób, które nie posiadają zróżnicowanej diety i unikają ryb w swoim jadłospisie.

Skąd olej z kryla?

Kryl to małe żyjątko z wód antarktycznych. Jeśli kiedykolwiek mieliście styczność z owocami morza, to bardzo łatwo skojarzyć kryl z popularną krewetką (na wyglądzie jednak ich podobieństwa się kończą). Kryl antarktyczny tworzy potężną biomasę w czystych wodach tamtej strefy geograficznej. Jest on wyławiany, gdyż mnóstwo walorów zdrowotnych przejawia tran z kryla. Od pewnego czasu na rynku spotkać można suplement diety – omega 3 z kryla dla przeciętnego Europejczyka jest w ten sposób czasami najdostępniejsza.

Olej z kryla – opinie wśród użytkowników

Przejrzeliśmy z ciekawością fora dyskusyjne, poszukując opinii jak działa tran z kryla u większości konsumentów. W oczy rzucają się dwa widoczne efekty kuracji. Po pierwsze, do właściwości oleju z kryla można zaliczyć dobry wpływ na mózg. Kwasy omega 3 i omega 6 bardzo korzystnie wpływają na układ nerwowy, szczególnie zauważalne jest to u osób starszych oraz dzieci w wieku szkolnym.

Dla obu grup wiekowych, olej z kryla poprawia koncentrację i samopoczucie, polepsza pamięć, a także poprawia nastrój i niweluje uczucie zmęczenia. Suplement diety olej z kryla to idealny prezent, zarówno dla seniora, jak i dla każdej pociechy. Prawidłowy rozwój układu nerwowego jest też kwestią kluczową u płodu, dlatego tran z kryla jest wskazywany jako korzystny suplement w czasie ciąży.

Olej-z-kryla-Banery-do-artykułow.jpg

Foto: Kenayag.com.pl – Olej z kryla (suplementy)

Drugą zaletą oleju z kryla (opinie internautów), jest bardzo dobry wypływ na pracę serca oraz stan naczyń krwionośnych. Osoby regularnie łykające tran z kryla zauważyły ponadto u siebie poprawę odporności oraz lepszą kondycję skóry, włosów i paznokci. To całkiem zrozumiałe – do właściwości oleju z kryla należy zwalczanie wolnych rodników. Odpowiada za to astaksantyna, barwnik zawarty w krylu antarktycznym, który nadaje mu charakterystyczny, czerwony kolor. Antyoksydanty spowalniają procesy starzenia, a także hamują stany zapalne, co słusznie zauważyli internauci.

Olej z kryla – cena suplementu diety

Mieszanka kwasów omega 3 i omega 6, astaksantyny, witaminy A i E, fosfolipidów i zdrowych kwasów tłuszczowych to nieoceniona dawka witalnych mikroskładników. Średnio cena oleju z kryla (30 kapsułek) to około 60 zł. Czy warto? Zdecydowanie tak, zwłaszcza w okresie intensywnej pracy umysłowej i nauki, kiedy mózg jest mocno obciążony. Jaki wybrać olej z kryla? My polecamy NKO (ang. Neptune Krill Oil), który jest najlepiej przyswajalny. Polecamy zwrócić też uwagę na certyfikat, jaki posiada producent suplementu diety, a także na metodę pozyskiwania oleju z kryla. Najlepiej gdy jest to eco-harvesting, który nie szkodzi innym organizmom żywym, bytującym w wodach antarktycznych.

Materiał partnera