Niezwykłe możliwości osocza bogatopłytkowego

Jednym z najskuteczniejszych i jednocześnie najbezpieczniejszych sposobów na zredukowanie czy nawet całkowite pozbycie się zmarszczek jest kuracja osoczem bogatopłytkowym. Chodzi tutaj o zabieg, a nie operację plastyczną, z wykorzystaniem materiału pobranego od pacjentki/pacjenta. Osocze bogatopłytkowe jest niczym innym jak odwirowaną w specjalnym urządzeniu krwią. Wzbogacana jest ona różnymi substancjami typu kwas hialuronowy, witaminy i wyciągi roślinne, po czym wstrzykiwana w określone partie skóry.

Poznaj korzyści płynące z zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

Jeśli zależy nam na pozbyciu się nieestetycznych oznak starzenia się skóry w postaci zmarszczek, to jak najbardziej warto zainteresować się zabiegiem z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Świetne efekty daje też w przypadku zniszczonych stawów i ścięgien. Osocze bogatopłytkowe jest godną polecenia alternatywą dla toksyny botulinowej. Ostrzykiwanie skóry osoczem przekłada się na spłycenie zmarszczek z okolic oczu, czoła, policzków nosa i ust. Zredukować można również zmarszczki powstałe w obrębie szyi, dekoltu i na dłoniach. Na tym jednak nie kończą się możliwości osocza bogatopłytkowego. Jest ono wykorzystywane także w terapii mającej na celu pobudzenie procesu wzrostu włosów. Tego typu zabiegi polecane są osobom zmagającym się z nadmiernym wypadaniem włosów i łysieniem. Iniekcje sprzyjają zagęszczeniu włosów.

Osocze bogatopłytkowe Katowice – kiedy pojawią się efekty i czy każdy może skorzystać z zabiegu?

Samo wstrzyknięcie osocza bogatopłytkowego nie gwarantuje uzyskania natychmiastowych efektów. Do zajścia właściwych procesów wymagany jest czas. Pod wpływem osocza na komórkach macierzystych wymuszany jest podział, a następnie stymulowane są komórki tkanki łącznej odpowiadające za produkcję kolagenu. Obstrzykiwanie skóry osoczem bogatopłytkowym jest sposobem na jej odżywienie i zregenerowanie. Powstają też nowe naczynia krwionośne. Skóra jest lepiej ukrwiona, bardziej elastyczna i jędrniejsza, a zmarszczki ulegają spłyceniu. Uzyskane efekty utrzymują się przez około sześć miesięcy. Z tego typu zabiegów mogą korzystać niemalże wszyscy, z wyjątkiem osób stosujących preparaty antykoagulacyjne, cierpiące na choroby nowotworowe/krwi. Ciąża i karmienie piersią także jest przeciwwskazaniem.

Materiał partnera