zbilansowana dieta

Nie samym chlebem… O związkach ciała z umysłem

Kluczem do długowieczności jest nie tylko dobrze dobrana dieta jedzenie. Często ciało sygnalizuje, że dzieje się coś niepokojącego, jednak zazwyczaj wiele osób ignoruje symptomy choroby, zajmując się problemem, dopiero kiedy potrzebna jest pomoc medyczna. Dlatego warto zaufać swojemu organizmowi i zainteresować się pojawiającym się problemem. Pomóc w tym może ścisły związek pomiędzy ciałem a umysłem.

Jak zacząć dbać o swoje zdrowie?

Często organizm wysyła sygnały, kiedy zaczyna dziać się coś niepokojącego. Do takich symptomów należy przewlekłe zmęczenie lub wręcz bezsenność. Innymi objawami świadczącymi, że z ciałem dzieje się coś niepokojącego, jest katar oraz kaszel, które sygnalizują rozpoczynającą się infekcję.

Kiedy problemy ze zdrowiem nasilają się, warto udać się na konsultację medyczną. Lekarz oceni stan zdrowia oraz podpowie, jakie kroki należy wykonać, aby uległ on poprawie. Wpływ na samopoczucie może mieć również zmiana trybu życia. Zaleca się codzienne spacery oraz wdrożenie do swojej diety odpowiednich składników, które pozytywnie wpłyną na organizm.

Jaki jest związek pomiędzy ciałem i umysłem?

Wydawać by się mogło, że dolegliwości organizmu nie mają żadnego związku z umysłem. Takie założenie jest jednak błędne. Te dwa zagadnienia są ze sobą ściśle powiązane. Już samo pozytywne nastawienie do życia sprawia, że ciało staje się silniejsze oraz mniej podatne na infekcje bakteryjne czy wirusowe.

Dodatkowo odpowiednie zadbanie o swój organizm wpłynie na poprawę samooceny, co ma kluczowy wpływ na kondycję psychiczną i fizyczną. W przypadku chęci pozbycia się na przykład nadwagi, konieczne jest samozaparcie oraz motywacja do osiągnięcia celu. Zmiana trybu życia może także sprawić, że umysł będzie pracował na znacznie wyższych obrotach oraz łatwiej będzie utrzymać poziom koncentracji.

Jak nauczyć się słuchać własnego organizmu?

Zdobywanie umiejętności reagowania w konkretnych przypadkach, jest stosunkowo łatwa. Potrzebna jest jedynie chęć usystematyzowania swojej wiedzy i działanie. Pomóc w tym może Magdalena Wojciechowska, trenerka postaw żywieniowych.

Taka nauka pomoże w walce z własnymi kompleksami oraz pozwoli zmienić tryb życia na bardziej prozdrowotny. Zdobytą wiedzę można wykorzystać także do umiejętności słuchania własnego organizmu oraz szybkiego reagowania na pojawiające się problemy. Pozwoli to na wczesne wykrycie choroby, która może zagrażać zdrowiu, a nawet życiu. Efekty takiego szkolenia mogą więc być zauważalne nawet po kilku dniach.

Materiał partnera