Medycyna estetyczna

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Jednym ze sposobów na poprawę wyglądu są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Pozwalają one szybko pozbyć się wielu mankamentów urody i nie wymagają zastosowania skalpela. Medycyna estetyczna stale się rozwija, oferując coraz nowocześniejsze i skuteczniejsze zabiegi, których głównym celem jest poprawa wyglądu oraz redukcja związanych z nim kompleksów.

Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna skupia się na dążeniu do poprawy wyglądu pacjentów poprzez zastosowanie wielu nieinwazyjnych metod redukcji niedoskonałości wyglądu. W przeciwieństwie do chirurgii plastycznej zabiegi z zakresu medycyny estetycznej nie są zabiegami, które wymagają rekonwalescencji, obciążają organizm pacjenta oraz muszą być wykonywane w znieczuleniu ogólnym. Efekty przeprowadzenia niektórych zabiegów medycyny estetycznej są odwracalne, czyli zanikają po upływie określonego czasu. Zabiegi medycyny estetycznej, choć kojarzone przede wszystkim z dążeniem do osiągnięcia idealnego wyglądu, są też sposobem na poprawę samooceny i redukcję kompleksów związanych z chorobami oraz wypadkami – dzięki medycynie estetycznej można zredukować np. blizny po trądziku oraz blizny po oparzeniach.

– Medycyna estetyczna jest nie tylko sposobem na zredukowanie widocznych oznak starzenia się skóry, ale także pozwala pozbyć się częstych niedoskonałości urody. Dzięki niej można m.in. poprawić kształt ust, skorygować kształt nosa i wypełnić ubytki tkanki podskórnej, które powodują, że czujemy się mało atrakcyjnie – wyjaśnia ekspert z firmy Esteticomfort z Malborka.

Z jakich zabiegów medycyny estetycznej korzystamy najczęściej?

Do najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej zaliczamy:

  • zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, czyli naturalnego wypełniacza, który pomaga pozbyć się wielu mankamentów urody, m.in. pozwala zredukować zmarszczki, powiększyć usta lub poprawić kontur twarzy,
  • zabiegi z wykorzystaniem botoksu, czyli toksyny botulinwej, które rozluźniają mięśnie, powodując wygładzenie skóry i odmłodzenie jej wyglądu, a także pomagają pozbyć się nadmiernej potliwości.
  • różnorodne zabiegi laserowe, które wykonywane są w celu odmładzania skóry, redukcji częstych defektów kosmetycznych m.in. blizn oraz rozstępów, usuwania zmarszczek, redukcji przebarwień, usuwania zbędnego owłosienia oraz usuwania tatuaży,
  • zabiegi z wykorzystaniem nici liftingujących,
  • zabiegi mające na celu usuwanie popękanych naczynek.

Powyższe zabiegi medycyny estetycznej są najczęściej wybierane przez klientki i klientów gabinetów medycyny kosmetycznej, bo z roku na rok zwiększa się liczba mężczyzn, którzy decydują się na poprawę wyglądu dzięki zabiegom laserowym, zastrzykom z botoksu oraz zastrzykom z kwasu hialuronowego.

Materiał partnera