Mydło z propolisem

Na jakie problemy skórne pomaga mydło z propolisem?

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele lekarstw dostarcza nam sama przyroda. Wiele z naturalnych produktów, które mają potwierdzoną skuteczność, produkowanych jest przez pszczoły w ulu. Mowa tu np. o propolisie. Ten niezwykły dar natury dla człowieka sprawdza się szczególnie przy problemach skórnych. Dlatego często wykorzystywany jest do produkcji mydeł. Sprawdź, z jakimi dolegliwościami skórnymi poradzi sobie propolis.   

Czym jest propolis?

Propolis jest mieszanką substancji żywicznych z drzew, pąków i roślin zielonych  oraz wydzielin pszczół i os. Owady te wytwarzają ją samodzielnie. Propolis wykorzystywany jest przez nie do budowania wnętrza ula. Jest gęsty i lepki, dlatego świetnie wzmacnia konstrukcję ich domu. Inną nazwą tej substancji, z którą często można się spotkać, jest kit pszczeli. Skład i kolor propolisu zależy od drzewa lub rośliny, z której został pozyskany. Najczęściej przybiera odcienie żółtego, pomarańczowego, czerwonego, a czasami nawet brunatnego. Kit pszczeli jest źródłem wielu witamin, minerałów i innych mikroelementów. Ze względu na to ma wiele właściwości leczniczych i odżywczych, a więc znajduje szerokie zastosowanie w medycynie, a także w kosmetyce.

Jakie właściwości lecznicze ma propolis?

Propolis nazywany jest często pszczelim antybiotykiem. To dlatego, że w swoim składzie zawiera gal anginę. Jest to substancja, która silnie działa na szczepy gronkowca złocistego, na które nie działa popularna penicylina. Doskonale sprawdza się jako lek przeciwbólowy oraz przeciwzapalny. Ma potwierdzony skuteczny wpływ na regenerację naskórka, dlatego często jest składnikiem kremów, balsamów, czy serów do twarzy. Leczy nawet odmrożenia, czy poparzenia na skórze i szybko regeneruje nabłonek. Kit pszczeli wspomaga walkę z takimi chorobami skóry jak egzema i łuszczyca, które są uciążliwe i nie zawsze da się wyleczyć poprzez leczenie farmakologiczne.

Jakie działanie ma mydło z propolisem?

Mydło zawierające w składzie propolis jest bardzo uniwersalnym produktem. Sprawdzi się wszystkim typom skóry. Jeśli zmagasz się z wysuszoną cerą lub ciałem, produkt dogłębnie odżywi Twoją skórę i nawilży ją. Mydło z propolisem, które znajdziesz np. w ofercie sklepu naturalnezakupy.pl, ma także właściwości antybakteryjne, antywirusowe i przeciwgrzybiczne. Z tego względu doskonale sprawdzi się osobom o cerze tłustej i problematycznej. Regularne przemywanie buzi tym naturalnym produktem pomoże pozbyć się zaskórników i wyprysków oraz przeciwdziała powstawaniu kolejnych. Skóra będzie oczyszczona, wygładzona i zregenerowana.

Materiał partnera