technologia Dermapen

Na czym polega technologia Dermapen?

Każda kobieta chciałaby być wiecznie piękna i młoda. Dobrze rozumieją to specjaliści z branży medycyny estetycznej, którzy z każdym rokiem wymyślają nowe sposoby na zachowanie urody i młodości. Jednym z takich sposobów jest technologia Dermapen. Na czym ona polega i jakie są jej główne zalety? Jeśli interesuje Cię ten temat, zapraszamy do lektury.

Czym jest Dermapen?

Dermapen 4.0 to zaawansowane urządzenie służące do frakcyjnego mikronakłuwania skóry. Wykonana z jego pomocą mezoterapia mikroigłowa pozwala na głęboką regenerację i wymodelowanie skóry. Dzięki najnowszej technologii, jaką stanowi Dermapen, nakłuwa się skórę wykorzystując jego pulsujące, molibdenowe igły. Ma to swoje dwa uzasadnienia. Po pierwsze, w wyniku tysięcy mikronakłuć o ściśle określonej głębokości ( od 0,25 mm do 2,5 mm) powstają mikrourazy, które stymulują zdolność skóry do regeneracji i do produkcji kolagenu. Po drugie, poprzez powstałe na skutek nakłuwania kanaliki, w głąb skóry zostają wprowadzone substancje czynne mające na celu stymulowanie odnowy komórkowej, a także odżywienie i nawilżenie skóry. Tego rodzaju zabieg może być wykonany na dowolnym obszarze skóry, a preparaty wprowadzane poprzez mikrokanaliki mogą się od siebie różnić w zależności od rodzaju problemów dermatologicznych pacjenta.

Kiedy wykonuje się zabieg urządzeniem Dermapen i jakie są jego efekty?

Zabieg ten ma bardzo szerokie spektrum działania. Oprócz terapii anti-aging, stosowany jest także przy różnego rodzaju problemach ze skórą, jak m.in.: skóra trądzikowa, blizny potrądzikowe, przebarwienia, rozstępy czy nawet łysienie! Znajduje on swoje zastosowanie także w przypadku głębokich, atroficznych blizn pooperacyjnych i po oparzeniach, dając spektakularne efekty. Można go stosować zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Mieszkańcy Katowic i okolic mogą skorzystać z tej najnowszej technologii w instytucie medycyny estetycznej Golden Clinic.

Proces regeneracji skóry uzyskiwany w wyniku zabiegu urządzeniem Dermapen 4.0. obejmuje 3 etapy. Na początku wydzielane są czynniki wzrostu, które przyspieszają tworzenie się nowych komórek skóry oraz stymulują komórki macierzyste. Na kolejnym etapie wytwarzany jest kolagen i elastyna oraz kwas hialuronowy. Końcowy etap polega na poprawie unaczynienia skóry i wzmocnieniu jej struktury. Cały ten proces rewitalizacji i przebudowy skóry trwa od 2 do 3 tygodni, a jego skutkiem jest poprawa gęstości i elastyczności skóry, a w przypadku terapii blizn – spłycenie ich i zmniejszenie ich widoczności.

Materiał partnera