Naturalna pielęgnacja azjatycka

Na czym polega naturalna pielęgnacja azjatycka?

Dążenie do poprawienia kondycji cery i zapewnienia jej młodego wyglądu przez długi czas w ostatnich latach staje się coraz popularniejsze. Na sklepowych półkach pojawiają się kosmetyki z wielu odległych krajów, w tym z Korei i Japonii. Wszystko ze względu na wzrost zainteresowania azjatycką pielęgnacją. Na czym polega taki sposób dbania o cerę i dlaczego jest on tak popularny?

Czym jest azjatycka pielęgnacja?

Azjatycka pielęgnacja, jak sama nazwa mówi, ma swoje początki na Dalekim Wschodzie. Jej głównym założeniem jest wieloetapowe oczyszczanie skóry twarzy wsparte zastosowaniem bogatych masek i esencji. Taki zwyczaj kultywowano już setki lat temu, a obecnie nawet bardzo młode Azjatki stosują koreańską pielęgnację na co dzień.

Pielęgnacja azjatycka, zwana również koreańską, obejmuje od kilku do kilkunastu kroków. Najczęściej jest to jednak dziesięć etapów uszeregowanych w odpowiedniej kolejności. Przestrzeganie tych zasad wymaga oczywiście użycia wielu kosmetyków, ale na polskim rynku na szczęście pojawia się coraz więcej produktów prosto z Azji. Takie kosmetyki zostały stworzone z myślą o ułatwieniu codziennej realizacji kolejnych kroków koreańskiej pielęgnacji kobietom pragnącym zaznać jej na własnej skórze.

Azjatycka pielęgnacja dotarła do Europy już kilka lat temu, ale w ostatnim czasie staje się ona coraz popularniejsza. Naturalne kosmetyki i dogłębne oczyszczenie cery to połączenie, które pozwala na poradzenie sobie z uciążliwymi zmianami skórnymi i przedłużenie młodego wyglądu cery – mówi specjalista ze sklepu Klik-Eco oferującego naturalne kosmetyki do pielęgnacji

Pielęgnacja azjatycka krok po kroku

Istnieje określony porządek, zgodnie z którym wykonuje się etapy pielęgnacji azjatyckiej. Niektóre  etapy można pominąć lub przeciwnie – dodać  kolejne. Wszystko zależy wyłącznie od aktualnych potrzeb skóry.

Podstawowy plan azjatyckiej pielęgnacji obejmuje następujące kroki:

  1. Demakijaż olejem.
  2. Oczyszczanie kosmetykiem na bazie wody.
  3. Peeling (maksymalnie dwa razy w tygodniu).
  4. Tonizacja.
  5. Esencja do twarzy.
  6. Serum, koncentrat lub ampułka.
  7. Maseczka (minimum dwa razy w tygodniu).
  8. Krem pod oczy.
  9. Krem nawilżający na całą twarz.
  10. Krem z filtrem.

Większość kroków w azjatyckiej pielęgnacji wykonuje się codziennie, ale w przypadku peelingów i masek należy pamiętać o kilkudniowych przerwach. Dobrym pomysłem jest obserwowanie potrzeb własnej skóry i modyfikowanie dokładnego sposobu jej oczyszczania w zależności od aktualnej kondycji. Regularne stosowanie takich zasad przyczynia się do znacznego poprawienia stanu cery, ujędrniając ją, wyrównując koloryt i opóźniając procesy starzenia.

Materiał partnera