Lipolifting

Na czym polega lipolifting?

Lipolifting to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który polega na przeniesienie tkanki tłuszczowej z jednego obszaru ciała w inny. Dzięki tej metodzie można zmienić kształt wybranej partii ciała w sposób najbardziej naturalny, ponieważ tłuszcz wraz z komórkami macierzystymi jest pobierany i wstrzykiwany tej samej osobie. Lipolifting cieszy się dużym powodzeniem wśród klientek chcących zachować młody wygląd.

Co to jest lipolifting i kiedy się go stosuje?

Lipolifting polega na pobraniu od pacjenta tkanki tłuszczowej i wstrzyknięciu jej w inne miejsce na ciele. Pozwala odbudować kształt wybranej partii ciała oraz poprawić jej wygląd. Zabieg jest stosowany nie tylko u pań i panów chcących zredukować zmarszczki czy obwisłe policzki, ale wykorzystuje się go także do rekonstrukcji danej części ciała po urazach. Ekspert z gabinetu EST Medica podkreśla, że lipolifting jest jednym z najbardziej bezpiecznych i naturalnych sposobów na poprawę wyglądu twarzy i innych wybranych obszarów ciała. Wynika to z faktu, że tłuszcz, który zostanie użyty jako wypełnienie, jest pobierany od samego pacjenta, dlatego nie ma tutaj miejsca ingerencja obcych substancji.

Wskazania do lipoliftingu

Zabieg poprawiania kształtu ciała własnym tłuszczem jest stosowany między innymi ze względu na wskazania takie jak:

– ubytki objętości policzków,

– zmarszczki, bruzdy, fałdy nosowo-wargowe,

– korekcja asymetrii twarzy

– małe lub zbyt mało jędrne piersi

– opadające pośladki

– blizny po urazach.

Zastosowanie własnej tkanki tłuszczowej wraz z obecnymi w niej komórkami macierzystymi gwarantuje brak powikłań i ogranicza możliwość wystąpienia nietolerancji organizmu na wstrzykniętą substancję. Tkanka tłuszczowa po pobraniu jest oczyszczana, co pozwala uzyskać sterylny, stężony tłuszcz do wykonania iniekcji.

Jak wygląda zabieg

Pierwszym etapem jest wykonanie liposukcji, czyli pobranie odpowiedniej ilości tłuszczu z wybranej partii ciała, na przykład z ramion, ud czy brzucha. Następnie pobrany materiał jest oczyszczany, aby usunąć z niego martwe komórki, krew, lipidy oraz nadmiar wody. Ostatnim krokiem w lipoliftingu jest wstrzyknięcie oczyszczonego tłuszczu w wybrane miejsca twarzy lub innych części ciała. Zwykle wykorzystuje się około 30 ml materiału.

Taki zabieg trwa około 1–3 godzin i odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Przez pierwsze dni po wykonaniu lipoliftingu pacjent może odczuwać dyskomfort, a skóra w miejscu wstrzykiwania może być podrażniona. Mogą też pojawić się obrzęki lub siniaki, które jednak zwykle szybko ustępują. Do normalnej aktywności można wrócić już po około tygodniu. Dużą zaleta tej metody są długo utrzymujące się efekty.

Materiał partnera