Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?

Kobiety z wielką pieczołowitością obserwują wszystkie zmiany, które wystąpią na ich skórze. Wiele z defektów jest dla nich nieakceptowalna dlatego też, duża popularność zdobyło laserowe zamykanie naczynek.

Laserowe zamykanie naczynek pozwala osiągnąć bardzo dobre efekty wizualne i pozbyć się czerwonych naczynek znajdujących się bezpośrednio pod skórą. Sam zabieg jest bardzo skuteczny i pozwala na usunięcie niemalże wszystkich naczynek, a także uzyskanie dodatkowych benefitów.

Należą do nich:

  • Redukcja rumienia
  • Zmniejszenie trądziku różowatego
  • Pozbycie się płytkich zmarszczek
  • Pozbycie się naczyniaków

Co prawda sam zabieg nie jest za bardzo skomplikowany, jednak istnieją dla niego pewne przeciwwskazania, na które trzeba mocno zwrócić uwagę. Po pierwsze, z wykonania zabiegu powinny zrezygnować osoby chorujące na cukrzycę, zwłaszcza w zaawansowanym stadium. Ze względu na specyfikę techniczną zabiegu, zdecydowanym przeciwwskazaniem będzie przyjmowanie leków na rozrzedzenie krwi, a także spożywanie środków światło uczulających. Laserowe zamykanie naczynek Warszawa odradzane jest także w przypadku nowotworów. Do mniej poważnych przeciwwskazań należą wszelkiego rodzaju uszkodzenia skóry i drobne rany.

Czym jest laserowe zamykanie naczynek?

Sam zabieg polega na fizycznym zamknięciu lub usunięciu naczynek znajdujących się bezpośrednio pod skórą. Dzieje się to za sprawą lasera, który docierając do światła naczynka, wprawia w krew w krzepnięcie, co powoduje zniszczenie naczynka, a następnie jego usunięcie przez organizm. W innym przypadku może dojść po prostu do jego zamknięcia, co sprawi, że będzie mniej widoczne. Zabiegu dokonuje się odpowiednio dobranym laserem, który powinien mieć dobrze sprecyzowaną moc oraz długość fali. W tej kwestii można popełnić wiele błędów, więc warto korzystać z usług laserowego zamykania naczynek w Warszawie z renomowanych gabinetów. Aby uniknąć jakichkolwiek powikłań, przed zabiegiem wykonuje się peeling, pacjent otrzymuje rygorystyczne zalecenia dotyczące okresu bezpośrednio po zabiegu.

Prewencja po laserowym zamykaniu naczynek

Zaraz po zabiegu należy trzymać się ścisłych wytycznych dermatologów i kosmetologów. Laserowe zamykanie naczynek oferowane jest przez wiele renomowanych klinik, więc warto udać się do takiej, w której fachowcy odpowiednio poinstruują o wszystkich, niezbędnych środkach ostrożności. Przede wszystkim należy bezwzględnie unikać używania mocnych kosmetyków, a zwłaszcza takich, które mają w swoim składzie alkohol. Może to doprowadzić do poważnego podrażnienia skóry. Przez 48h po zabiegu należy bezwzględnie dbać o to, aby w żaden sposób nie wystawiać skóry na niekorzystne warunki środowiskowe. Zabieg nie jest bolesny, ale bezpośrednio po jego wykonaniu można czuć pieczenie lub swędzenia. W przypadku utrzymywania się takich objawów przez dłuższy czas należy zgłosić się do specjalisty.