fałdy nosowo-wargowe

Metody wypełniania fałdów nosowo – wargowych

Istnieje kilka metod wypełniania fałd nosowo-wargowych. Możemy podzielić je na dwie grupy, czyli zabiegi inwazyjne oraz nieinwazyjne. Do pierwszej grupy należą zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej, które są dość kosztowne i wiążą się z koniecznością rekonwalescencji oraz odczuwaniem dyskomfortu po zabiegu. Do metod nieinwazyjnych zaliczamy wypełnianie fałd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym.

Dlaczego powstają fałdy nosowo-wargowe?

Skóra traci sprężystość oraz jędrność wskutek działania wielu czynników. Jednym z nich jest nieubłagany upływ czasu, któremu towarzyszą procesy starzenia się organizmu. Fałdy nosowo-wargowe są skutkiem zmniejszenia produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, czyli związków odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowego napięcia skóry. Ich pojawienie się jest jedną z pierwszych oznak starzenia się skóry oraz ma związek z działaniem grawitacji. Czasami na wczesne pojawienie się zmarszczek mają też wpływ nawyki, które destrukcyjnie oddziałują na skórę i cały organizm m.in. palenie papierosów, nadmierne opalanie oraz nieodpowiednio dobrana pielęgnacja skóry. Wypełnianie fałd nosowo-wargowych w gabinecie medycyny estetycznej pozwala cieszyć się efektem gładkiej skóry nawet do 12 miesięcy.

Fałdy nosowo-wargowe przebiegają pomiędzy nosem a kącikami ust. Mogą pojawić się dość wcześnie, bo już przed 30. rokiem życia, dodając lat i stając się przyczyną kompleksów. W celu szybkiego wypełnienia fałd nosowo-wargowych warto zdecydować się na zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, który jest naturalnym wypełniaczem o dodatkowym działaniu rewitalizującym oraz zwiększającym poziom nawilżenia i napięcia skóry. Jest on szczególnie polecany w przypadku płytkich bruzd, które związane są z procesami starzenia się organizmu – wyjaśnia ekspert z firmy FaceMed z Warszawy.

Dlaczego warto wypełniać fałdy nosowo-wargowe kwasem hialuronowym?

Zastosowanie zastrzyków z kwasu hialuronowego w celu redukcji fałd nosowo-wargowych pozwala uniknąć chirurgicznego liftingu i jest znacznie tańszym sposobem na odzyskanie młodego wyglądu. Właściwości kwasu hialuronowego pozwalają na skuteczne wypełnienie fałdów powstających wskutek działania procesów starzenia się skóry, a dzieje się tak ze względu na to, że posiada on właściwości higroskopijne, dzięki którym wiążąc wodę, zwiększa swoją obojętność i szybko wypełnia ubytki, które widoczne są na skórze w postaci bruzd. Zabieg wykonuje się z zastosowaniem preparatu o żelowej konsystencji, a jego pierwsze efekty widoczne są zaraz po wykonaniu zastrzyków.

Materiał partnera