fot. materiały prasowe

Manicure domowe – dla pięknych i zdrowych paznokci

Manicure to zespół zabiegów kosmetycznych wykonywanych na paznokciach, które jeszcze do niedawna przeprowadzano wyłącznie w profesjonalnych salonach. Obecnie, dzięki popularyzacji domowych zestawów do manicure oraz dzięki miniaturyzacji najważniejszych przyrządów, możemy dekorować nasze paznokcie bez wychodzenia z domu. Zapraszamy do krótkiej lektury poświęconej temu tematowi, z której dowiesz się – w czym tkwi wyjątkowość hybrydowych lakierów do paznokci oraz gdzie warto się w nie zaopatrywać.

Profesjonalny manicure hybrydowy w domu

Lakiery hybrydowe to jedne z najchętniej i najczęściej wybieranych lakierów w naszym kraju. Sięgają po nie kobiety o różnych preferencjach, zarówno te poszukujące barw eleganckich, jak i zainteresowane bardziej awangardowymi – na przykład neonowymi – odcieniami. W każdym wypadku lakiery hybrydowe gwarantują, że uzyskany efekt będzie olśniewający, a paznokcie będą udekorowane przez kilka tygodni.

Lakiery hybrydowe warto polecić ze względu na ich wytrzymałość, odporność na obrażenia mechaniczne i ścieranie, a także – ze względu na łatwy sposób aplikowania. Do wykonania manicure hybrydowego potrzebować będziemy – oprócz samego lakieru – także bazę, top oraz specjalne urządzenie nazywane lampą do paznokci. Oczywiście, wystarczy jeśli użyjemy lampy przeznaczonej do stosowania w domu – o mocy zaledwie kilkunastu Watów. Mocniejsze urządzenia, choć znajdują zastosowanie w profesjonalnych salonach, nie są jednak konieczne do wykonania manicure wysokiej jakości.

Lakiery do paznokci – dlaczego akurat hybrydowe?

Lakiery hybrydowe do paznokci odznaczają się też innymi zaletami. Wskazać należy między innymi na ich łatwy i szybki sposób aplikowania. Wykonanie manicure hybrydowego trwa zaledwie kilka minut i nie wymaga dużego nakładu pracy ani wysiłku. Głównym etapem całego procesu jest utwardzanie lakieru, które odbywa się za pomocą lampy do manicure. Urządzenie to pracuje w różnych trybach, jednak zazwyczaj czas naświetlania nie jest dłuższy niż półtorej minuty. W wielu przypadkach wynosi on natomiast zaledwie kilkanaście sekund.

Szczególnie warta polecenia jest marka NeoNail, z której oferty korzystają tysiące Polek. Oprócz samych lakierów, NeoNail dostarcza dodatkowy asortyment wykorzystywany podczas manicure – naklejki na paznokcie, ozdoby, pyłki i liczne inne, a także specjalne oprzyrządowanie. Do tej ostatniej kategorii należą takie akcesoria jak pilniczki, pincety, cążki do naskórków, frezarki i inne.

Kosmetyki i sprzęt do manicure – gdzie szukać pomocy?

Osobom poszukującym sprawdzonych i wartych zaufania dostawców kosmetyków do manicure polecamy kontakt ze sklepem Ekobieca. W jej ofercie znajdują rozmaite wersje lakierów hybrydowych (i nie tylko) dedykowane dla kobiet o różnych preferencjach estetycznych i oczekiwaniach. Oprócz lakierów, do wyboru mamy również rozbudowaną ofertę akcesoriów i urządzeń wykorzystywanych w domowym manicure, a także szeroki wybór kosmetyków do makijażu (szczególnie – zyskująca na popularności Makeup Revolution).

Z produktów Ekobieca korzystają zarówno prywatni odbiorcy – głównie kobiety zainteresowane wykonywaniem zabiegów kosmetycznych we własnym miejscu zamieszkania – jak i profesjonalne firmy i salony piękności.