Łóżko rehabilitacyjne

Łóżko rehabilitacyjne dla chorego

Jeżeli potrzebujemy szybko skorzystać z takiego sprzętu medycznego warto wybrać się do wypożyczalni łóżek rehabilitacyjnych, gdzie można wybrać odpowiedni model dostosowany do naszych potrzeb. Wszystko jest uzależnione bowiem od schorzenia danej osoby.

Zalety łóżek rehabilitacyjnych

Nowoczesne łóżka rehabilitacyjne zapewniają komfort odpoczynku, bezpieczeństwo użytkowania. W przypadku długoterminowej opieki nad daną osobą mamy pewność, że modele te odpowiadają wymaganiom pacjenta. Zazwyczaj wyposażone są one w opuszczonym barierki, które można dostosować do potrzeb danej wysokości, dzięki temu możemy w łatwy sposób usiąść na łóżku, wesprzeć się, czy też opuścić całkowicie jeżeli np. wykonujemy czynności higieniczne. Bardzo pożyteczny okazuje się wysięgnik z uchwytem trójkątnym, który umożliwia zmianę pozycji ciała, wsparcie się i podnoszenie się na łóżku.

Ciekawą propozycją łóżek dla chorych są łóżka ortopedyczne, które zapewniają użytkownikowi maksymalną wygodę i pozwalają uniknąć nieprzyjemnych następstw długiego przebywania w jednej pozycji łóżka, są one tak zaprojektowane, by pozwalały na dogodne warunki do odpoczynku i rehabilitacji.

Niezbędne wyposażenie łóżek rehabilitacyjnych

Dodatkowo modele te zazwyczaj są wyposażone w wysokogatunkowe materace przeciwodleżynowe. Są one szczególnie polecane dla osób, które przez dłuższy czas leżą w jednej pozycji. Dużym udogodnieniem są one także dla osób opiekujących się osobą chorą, ponieważ nie musimy ciągle zmieniać pozycji ciała chorego.

Wiele z tych modeli posiada mechanizm elektryczny, który zapewnia komfortowe podnoszenie dzięki czemu możemy usiąść dogodnej pozycji.

Zakup lub wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego

Oprócz możliwości wypożyczenia możemy zakupić również łóżko dla chorego, do zakupu łóżka rehabilitacyjnego nie ma refundacji z NFZ, jednak można ubiegać się o dofinansowanie ze środków PFRON. Maksymalnie do 95% wartości sprzętu, należy w tym celu złożyć w MOPS lub PCPR odpowiednie dokumenty.

Zakup czy wynajem łóżka dla chorych?

Łóżka rehabilitacyjne można oczywiście wypożyczyć. Jest to dobra alternatywa dla zakupu, nie musimy wydawać większej sumy pieniędzy na taką inwestycję, możemy wybrać odpowiedni model, który będzie odpowiadał naszym potrzebom, jednakże w przypadku długotrwałego użytkowania łóżka jeżeli posiadamy osobę obłożnie chorą, czy całkowicie unieruchomioną dobrym rozwiązaniem jest również zakup takiego sprzętu. Oczywiście zależy to od naszych możliwości finansowych. Warto w tym celu skorzystać z odpowiedniego dofinansowania z PEFRON.