Laser frakcyjny

Laser frakcyjny. Skuteczny zabieg redukcji przebarwień i blizn

Laseroterapia od wielu lat jest wykorzystywana w medycynie oraz kosmetologii. Poddawanie tkanek wpływowi wiązki lasera daje doskonałe rezultaty w leczeniu dolegliwości bólowych i zmian dermatologicznych. Laser frakcyjny to typ promieniowania, który jest stosowany przede wszystkim w usuwaniu zmian trądzikowych i odmładzaniu skóry. Jego wiązka przyspiesza regenerację tkanek i poprawia wygląd skóry.

Jak działa laser frakcyjny?

Działanie lasera frakcyjnego wykorzystuje zjawisko fototermolizy. Polega ono na wywoływaniu w skórze mikrouszkodzeń, dzięki czemu tkanki znajdujące się wokół nich są pobudzane do bardzo szybkiej regeneracji. Ten typ zabiegu jest polecany osobom, które chcą zredukować przebarwienia skóry oraz zminimalizować widoczność blizn. Metoda ta często jest wykorzystywana w przypadku osób o widocznych zmianach trądzikowych, których nie da usunąć się w inny sposób. Jak wyjaśnia kosmetolog z Dobosz Clinic, wiązka emitowana przez urządzenie pobudza komórki skóry do odnowy, dlatego daje bardzo dobre rezultaty w leczeniu przebarwień, skóry zniszczonej przez słońce, a także w zmniejszaniu głębokości zmarszczek i widoczności porów.

Ekspozycja na światło lasera wywołuje w skórze stan zapalny, który w tym wypadku ma korzystny wpływ na proces leczenia. Skóra zostaje pobudzona do gojenia, czego efektem jest jej odnowa i widoczna zmiana wyglądu. W zależności od tego, jaki problem dermatologiczny zostaje poddany kuracji, dobierana jest odpowiednia moc urządzenia oraz czas trwania naświetlania. Zabieg wykonywany przy użyciu lasera frakcyjnego jest praktycznie bezbolesny, w przypadku dużej wrażliwości skóry, można zastosować znieczulenie miejscowe.

Wskazania i efekty działania

Wskazaniem do zastosowania tej metody są wszelkie trwałe zmiany na skórze, których nie da się usunąć przy użyciu kosmetyków. Laserem frakcyjnym można skutecznie redukować blizny oraz zmiany trądzikowe. Działaniu wiązki światła poddaje się także znamiona soczewicowate. Jest stosowana również do zwężania porów skóry oraz redukowania zmarszczek. Działanie urządzenia wykazuje także korzystny wpływ na leczenie matowej i szorstkiej cery.

Tuż po zabiegu pacjent może odczuwać lekki ból i pieczenie, podobne do objawów oparzenia. Skóra jest zaczerwieniona i podrażniona. Zdarza się, że występuje niewielki obrzęk. Już po tygodniu dyskomfort znika, a efekty lecznicze są w pełni widoczne. Zmarszczki zostają spłycone, a przebarwienia i zmiany skórne wyraźnie zredukowane. Laser frakcyjny wykazuje bardzo dobre efekty nawet w leczeniu rozległych blizn pooperacyjnych.

Materiał partnera