kriolipoliza pozbycie sie tkanki tluszczowej

Kriolipoliza- zamrażanie komórek tłuszczowych

Zastanawiasz się, czy można pozbyć się nadmiaru tłuszczu w wybranych partia ciała bez konieczności przeprowadzenia inwazyjnego zabiegu? Jest to możliwe dzięki zabiegowi, jakim jest kriolipoliza. Ta coraz częściej zastępuje liposukcję, której obawia się wiele pacjentek. Kriolipoliza polega na zamrażaniu tkanek tłuszczu. Dowiedz się, jak dokładnie przebiega i czy każdy może się na nią zdecydować.

Na czym polega zabieg kriolipolizy?

Kriolipoliza to zabieg z zakresu kosmetyki estetycznej. Jego celem jest zamrożenie tkanek tłuszczowych na wybranych partiach ciała. Dzięki temu zmniejsza się ich ilość w warstwie podskórnej.

– Metoda zamrażania tkanek tłuszczu została opracowana i po raz pierwszy zastosowana w Stanach Zjednoczonych. Stamtąd trafiła do Polski, a obecnie stanowi jeden z bardziej popularnych zabiegów nieinwazyjnych, który umożliwia pozbycie się nadmiaru zgromadzonego pod skórą tłuszczu. Cena kriolipolizy bywa różna, a jej wysokość zależy przede wszystkim od wykorzystywanego w gabinecie wyposażenia 

– wyjaśnia ekspert z Carolina Beauty Clinic.

W zależności od stopnia otyłości stosuje się podczas zabiegu różny zakres temperatur. Dla osób:

  • o normalnej budowie ciała oraz lekkiej otyłości wykorzystuje się temperaturę od 0˚C do -5˚C.,
  • otyłych jest to przedział od -5˚C do -10˚C.

Zabieg wykonuje się z wykorzystaniem specjalnie do tego celu zaprojektowanego urządzenia. Jego efekty są natomiast zdumiewające. Kriolipoliza pozwala na widoczne zredukowanie tkanki tłuszczowej nawet o 40%. Pierwsze rezultaty można zaobserwować po upływie kilku tygodni zależnie od pacjenta, a efekt utrzymuje się nawet do pół roku.

Na czym dokładnie polega zamrażanie tkanek tłuszczowych?

W warstwie podskórnej znajdują się komórki tłuszczowe, które zbudowane są z kwasów tłuszczowych. Te w niskich temperaturach obumierają. Kriolipoliza wykorzystuje tę cechę tkanek tłuszczowych, poddając je działaniu kilku krótkich serii z zastosowaniem właśnie niskiej temperatury. Najważniejszą informacją dla pacjenta poddającego się zabiegowi jest gwarancja pełnego bezpieczeństwa. Znajdujące się obok komórek tłuszczowych narządy, czy naczynia krwionośne są odporne na niskie temperatury.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg oraz czy istnieją przeciwwskazania do jego wykonania?

Zabieg kriolipolizy jest bezinwazyjny. Zaleca się go każdemu, kto chciałby pozbyć się nadmiaru tłuszczu nagromadzonego w okolicach brzucha, uda, a nawet twarzy. Pierwsze efekty po poprawnie wykonanym zabiegu można zaobserwować już po miesiącu. W niektórych przypadkach może to trwać nieco dłużej, gdyż obumarłe komórki tłuszczowe muszą zostać zutylizowane przez wątrobę.

Podobnie jak każdy inny zabieg, również kriolipoliza nie powinna być wykonywana u niektórych pacjentów. Zalicza się do nich:

  • kobiety w ciąży i matki karmiące,
  • osoby chorujące na cukrzycę,
  • dzieci,
  • pacjentów ze schorzeniami wątroby.

Co należy wiedzieć przed wykonaniem zabiegu? Specjalista, do którego się udajesz, powinien przeprowadzić z Tobą szczegółowy wywiad. Pozwali to ustalić Twoje oczekiwania oraz wybrać te miejsca, które są dla Ciebie uciążliwe. Jest to również sposobność na wykluczenie ewentualnych pacjentów, którzy nie powinni poddawać się temu zabiegowi.

Materiał partnera