Kosmetyki barberskie

Kosmetyki barberskie polecane do skóry wrażliwej

Mężczyzna z brodą może wyglądać bardzo elegancko i schludnie, o ile potrafi odpowiednio o nią zadbać. Rzecz jasna na strzyżenie wybierze się do barbera, ale ważne jest, żeby później potrafił też samodzielnie zadbać o wygląd swojego zarostu. Może to stanowić szczególne wyzwanie dla mężczyzn o skórze wrażliwej. Jakie kosmetyki barberskie będą dla nich odpowiednie?

Szczególne wymagania skóry wrażliwej

Bardzo długo uważano, że wrażliwość skóry to przypadłość, która dotyczy przede wszystkim kobiet. Mężczyźni z zasady mają grubszą skórę (o 20%), więcej włókien kolagenu i wydzielają więcej sebum. Te czynniki zapewniają wyższy stopień odporności na działanie czynników zewnętrznych. Okazuje się jednak, że dermatolodzy już od dłuższego czasu zauważają wzrost ilości pacjentów płci męskiej cierpiących na zwiększoną wrażliwość skóry.

Skóra wrażliwa wymaga zachowania szczególnej ostrożności podczas pielęgnacji. Dzieje się tak, ponieważ jest skłonna do podrażnień i do zaczerwienień. Codzienne golenie może ją bardzo wysuszać i powodować silny dyskomfort. Właśnie dlatego tak ważne jest używanie kosmetyków, które pomogą ukoić, nawilżyć i zabezpieczyć taką skórę przed działaniem golarki, a także czynników atmosferycznych.

Kosmetyki barberskie do skóry wrażliwej

Do skóry wrażliwej poleca się  kosmetyki barberskie, które:

  • mają naturalny skład,
  • nie zawierają sztucznych barwniów,
  • nie zawierają parabenów i silikonów,
  • nie zawierają alkoholu.

W przypadku osób, które mają alergie, warto sprawdzać, czy dany produkt do pielęgnacji nie ma w składzie alergenu. Na zainteresowanie zasługują kosmetyki producentów, którzy szczególną wagę przykładają do naturalnych, czystych składów – np. marka Dr Jackson, Hey Joe czy Battle Born Grooming Co. Ich balsamy do pielęgnacji brody, szampony, toniki, odżywki, maski i pomady świetnie działają nie tylko na włosy, ale też na wrażliwą skórę twarzy. Łagodzą podrażnienia, nawilżają, lekko natłuszczają – działają skutecznie, ale pozostają delikatne. To najlepsze możliwe połączenie.

Gdzie kupić kosmetyki barberskie do skóry wrażliwej?

Większość barberów ma sprawdzone miejsca, w których zaopatruje się w specjalistyczne kosmetyki, ale gdzie mogą je kupić ich klienci? Na przykład w sklepie internetowym kosmetykibarberskie.pl. Jego oferta obejmuje produkty wielu różnych marek, wybór jest więc ogromny. Nie brakuje tam też kosmetyków, które z powodzeniem mogą stosować osoby o skórze wrażliwej. Z pewnością każdy mężczyzna, któremu zależy na tym, żeby wyglądać dobrze nie tylko  po wyjściu od barbera, znajdą tam szereg ciekawych produktów.

Materiał partnera