redukcja blizn laserem usuwanie blizn

Kosmetyczne sposoby maskowania blizn

Blizny to zazwyczaj mało przyjemna pamiątka po wydarzeniach, które miały miejsce w przeszłości. Często mały z pozoru wypadek potrafi pozostawić po sobie ślad na całe życie. Dzięki laserowemu usuwaniu blizn w klinice medycyny estetycznej możliwe jest skuteczne pozbycie się każdego uszczerbku. Dotyczy to nie tylko blizn na ciele, ale również na twarzy. Jak wygląda sam zabieg i czy każdy może z niego skorzystać?

Szpecące blizny – czy można się ich pozbyć?

Zdarza się, że niektóre blizny mogą dodawać uroku i charakteru. Jednak z reguły dla posiadaczy takich pamiątek nie są to przyjemne wspomnienia i woleliby o nich zapomnieć. Zabliźnienia na skórze to nie tylko efekt nieszczęśliwych wypadków. Często u osób młodych są one następstwem trudnego do wyleczenia trądziku. Już on sam jest dla nich problematyczny, a pozostające po nim niedoskonałości na twarzy dla wielu stanowią wadę wpływającą na obniżenie własnej wartości.

Skuteczną metodą pozwalającą na usunięcie niechcianych blizn jest zabieg laserowy. Przy jego wykonywaniu używa się tak zwanych laserów frakcyjnych, które stosowane są również przy likwidowaniu rozstępów oraz zmarszczek

– zauważa specjalista z firmy LF MEDICAL CLINIC.

Na czym polega laserowe usuwanie blizn?

Laserowe usuwanie blizn polega na bardzo precyzyjnej pracy specjalnego urządzenia, które kieruje wiązki światła w wybrane miejsce. Przedostaje się ono w głębsze warstwy skóry – aż do tak zwanej skóry właściwej, gdzie wymusza powstanie mikrouszkodzeń. Dochodzi tam do procesu, dzięki któremu woda znajdująca się w tkance zostaje odparowana. W ten sposób skóra zostaje pobudzona do regeneracji. Na tym etapie wzmożony zostaje również proces wytwarzania kolagenu – substancji, która odpowiada za stan skóry.

Główną zasadą działania zabiegu laserowego jest więc przeniknięcie w głąb skóry, na której widoczna jest blizna, w celu pobudzenia jej do samoistnej odbudowy.

Po wykonanym zabiegu skóra wokół miejsca, w którym pracował laser, może pozostawać spuchnięta oraz zaczerwieniona przez kilka kolejnych dni. U niektórych pacjentów możliwe jest pojawienie się również niewielkiej wysypki. Wierzchnia warstwa skóry może również samoistnie zacząć się łuszczyć. Podstawą odpowiedniej pielęgnacji po zabiegu jest stosowanie kremów, które skutecznie nawilżą wybrane miejsce. Ważne jest także przyjmowanie dużych ilości niegazowej wody, która pozwoli na odpowiednie nawilżenie organizmu. Istnieją również pewne ograniczenia. Nie można między innymi:

  • korzystać z sauny,
  • brać gorącej kąpieli,
  • przebywać na słońcu.

Laserowe maskowanie i usuwanie blizn – czy jest odpowiednie dla każdego?

Zarówno maskowanie blizn, jak również ich całkowite usuwanie za pomocą lasera jest rozwiązaniem, o którym marzy każdy, kto posiada tego typu niedoskonałości. Jednak należy pamiętać, że zabieg ten nie jest niestety przeznaczony dla każdego. Nie mogą z niego skorzystać kobiety w ciąży – muszą one poczekać aż do zakończenia momentu karmienia piersią. Istotnym przeciwwskazaniem jest przyjmowanie leków – antybiotyków, sterydów oraz środków odpowiedzialnych za krzepliwość krwi. Zabiegu laserowego usuwania blizn nie można również stosować również u osób cierpiących na nowotwory skóry, łuszczycę, czy atopowe zapalenie skóry.

Materiał partnera