Maseczka ochronna

Koronawirus a sprzedaż maseczek. Najważniejsze dane

Stopień ochrony przed wirusami w dużej mierze zależy od rodzaju maseczki, jaką wybieramy. Pomimo że pandemia spowodowała, iż przywykliśmy do noszenia takiego zabezpieczenia, wiele osób dalej zastanawia się, jaką formę ochrony wybrać, aby była skuteczna. Dowiedz się, jak epidemia COVID-19 wpłynęła na sprzedaż maseczek oraz dlaczego są one niezbędne w dzisiejszych czasach. 

Dlaczego maseczki obecnie są tak popularne i potrzebne? 

Szacuje się, że na całym świecie przeszło już COVID-19 ponad 170 mln osób. Wprowadzane obostrzenia oraz nakazy dotyczące noszenia masek uchroniły niejednego człowieka przed zakażeniem. W sklepie czy też w większych skupiskach ludzi zasłanianie ust i nosa stało się dla nas czymś naturalnym. Nasza nowa codzienność spowodowała, że w ubiegłym roku zabrakło maseczek w punktach sprzedaży. Dzięki sprowadzeniu ok. 8 mln tych produktów z Chin można było zapewnić ochronę m.in. pracownikom szpitali oraz gabinetów lekarskich. 

Jaka maseczka jest najbardziej skuteczna podczas pandemii? 

Cząsteczka koronawirusa jest na tyle mała, że jest w stanie przeniknąć przez niektóre materiały. Warto wybierać te maski, które posiadają certyfikaty i pochodzą ze sprawdzonego źródła.

Podczas pracy w szpitalu bądź w gabinecie lekarskim podczas pandemii koronawirusa, bardzo ważne jest zakrywanie ust oraz nosa. Osoby mające ciągły kontakt z chorymi muszą się wyjątkowo chronić, aby nie narażać swojego zdrowia. Często wybieranym zabezpieczeniem są maseczki jednorazowe. Jak sama nazwa wskazuje, trzeba każdego dnia sięgać po nową, aby były one skuteczne. Wykonane są z dwuwarstwowej włókniny oraz fizeliny, dzięki czemu chronią przed drobnoustrojami. Maski trójwarstwowe chirurgiczne z warstwą melt-blown są najbardziej skuteczne. Używanie tego rodzaju zabezpieczenia przez osoby chore ogranicza roznoszenie wirusa na zewnątrz z uwagi na sprawność filtracji BFE>95%. Taki rodzaj maski zatrzymuje około 95% cząsteczek o średnicy mniejszej niż 0,5 mikrometra. Można je znaleźć w ofercie sklepu Mia-Design w Częstochowie. Wiele osób przekonało się też do korzystania podczas pandemii z maseczek wielokrotnego użytku. Takiego rodzaju ochronę można używać przez dłuższy czas, bez konieczności ciągłego zaopatrywania się w nowe jednorazowe maski. Warto pamiętać, że bawełniany materiał stanowi ochronę przed cząsteczkami koronawirusa, gdy jest w odpowiedni sposób dezynfekowany oraz regularnie czyszczony.

Materiał partnera