Koncentraty ziołowe i ich właściwości

Lecznicze czy profilaktyczne działanie ziół znane jest od tysiącleci. Zioła obecnie znowu wracają do łask, ich skuteczność jest bardzo dokładnie sprawdzana w laboratoriach, zatem są bezpieczne. Do tego większość leków medycyny konwencjonalnej zawiera w swoim składzie substancje aktywne pochodzące bezpośrednio właśnie z ziół.

Suszone zioła możemy po zaparzeniu wypijać czy stosować kosmetycznie. Jednak dużo praktyczniejsza i skuteczniejsza jest forma koncentratu ziołowego. Skoncentrowany stan preparatu nie rozwadnia produktu, np. kremu, a nadaje mu działanie bardzo intensywne i skuteczne. Podobnie jest w przypadku ziół przyjmowanych doustnie. Zdarza się, że któreś z nich bardzo ciężko nam pić. Mają swój specyficzny zapach lub smak i wypicie całej szklanki byłoby zbyt dużym wyzwaniem. Takich w formie skoncentrowanej wystarczy kilka kropli, które szybko popijamy wodą. Zyskujemy korzyści z zażycia zioła, a nie musimy się męczyć jego smakiem.

Firm produkujących koncentraty ziołowe wcale na rynku nie jest tak dużo. Dlatego warto się przyjrzeć ich ofercie, bo zapewne każdy, kto jest zwolennikiem naturalnych metod wspomagania zdrowia znajdzie takie produkty, które mu odpowiadają i są skuteczne. Wydaje nam się, że warto spojrzeć się koncentraty ziołowe firmy Energy Poland. Na rynek wprowadza innowacyjne, odżywcze, terapeutyczne i pielęgnujące produkty. Wszystkie są w maksymalnym stopniu naturalne, delikatne i wyjątkowo skuteczne. Tworząc je, szanując najnowsze doniesienia naukowe, ale równocześnie czerpie z doświadczeń nauk tradycyjnych, czy medyczno-filozoficznych.

Jednymi z produktów w ofercie są właśnie koncentraty ziołowe. Co jest niepowtarzalne w ofercie Energy Poland to połączenie mocy ziół (koncentratów ziołowych) z elementami homeopatycznymi. Za pośrednictwem fitoterapii produkty bezpośrednio wpływają na poszczególne organy ciała. Elementy homeopatyczne działają na podkorowe centra sterujące w mózgu. Pięć koncentratów ziołowych skomponowano tak, by korespondowały z energiami pięciu podstawowych naturalnych elementów i wspomagały doprowadzenie wszystkich procesów życiowych w organizmie do stanu równowagi.

Jeśli szukamy koncentratów ziołowych jednoskładnikowych, możemy skorzystać z preparatów roślin stosowanych od tysiącleci, a których niezwykła działanie zostało niedawno ponownie odkryte, takich jak np.: flaszowiec miękkociernisty (grawiola), czystek,  buzdyganek naziemny (tribulus). Czasami preparaty łączą działanie kilku ziół, jak np. różeniec górski, bylica pontyjska, miłorząb dwuklapowy, lebiodka pospolita, fenkuł włoski, tarczyca bajkalska, tatarak zwyczajny, cynamonowiec cejloński.

Ziół i roślin leczniczych są tysiące – szukajmy tych, które będą najbardziej odpowiadać naszym potrzebą i uzupełnią niedobory.

Materiał partnera