Kiedy warto skorzystać z usług cateringu

Kiedy warto skorzystać z usług cateringu

Obecnie firmy, oferujące catering, proponują szeroki wachlarz usług. Zapewniają rozmaite menu na różnego rodzaju imprezy okolicznościowe czy eventy, ale także całodniowe wyżywienie przygotowane wedle rozpisanych przez specjalistów diet. W naszym artykule podpowiadamy, kiedy warto korzystać z usług cateringu oraz jakie korzyści płyną z takiego rozwiązania.

Catering nie tylko na przyjęcie

Gotowanie i przyrządzanie posiłków nie dla wszystkich stanowi przyjemne zajęcie. Dla niektórych z nas jest wręcz przykrym obowiązkiem. Istotna jest również tutaj kwestia czasu. Wielu z nas, pomimo iż nawet chętnie spędza czas w kuchni, to niestety nie dysponuje jego odpowiednią ilością na tyle, aby móc przygotowywać sobie zdrowe dania każdego dnia.

Mamy teraz do Ciebie kilka pytań. Czy zdrowe odżywianie się jest dla Ciebie ważne? Uprawiasz sporty i potrzebujesz regularnych posiłków o odpowiedniej liczbie kalorii? A może nie jadasz mięsa lub żadnych produktów odzwierzęcych? Jeśli Twoja odpowiedź na jedno z powyższych pytań brzmi „tak”, a do tego nie lubisz gotować, masz dużo zajęć lub po prostu wolisz spędzać czas w inny sposób niż przy kuchennym blacie, to codzienny catering dietetyczny jest rozwiązaniem dla Ciebie.

Dieta pudełkowa

Ciesząca się coraz większą popularnością dieta pudełkowa, to dostarczany do domu bądź pracy catering. Pośród bogatych ofert firm cateringowych każdy znajdzie odpowiednią dla siebie dietę. Zarówno pod względem składników, jak i zapotrzebowania kalorycznego oraz smakowego. Z niektórymi firmami cateringowymi diety można również ustalać indywidualnie. O czasie i miejscu dostawy posiłków zaś my decydujemy sami. Warto jednak, przed wyborem cateringu dopytać o to, kto ustala skład posiłków oraz z jakiego źródła pochodzą składniki. W dobrej firmie cateringowej opracowywaniem diet zajmują się bowiem specjaliści, dietetycy posiadający odpowiednią wiedzę i wykształcenie. A produkty pochodzą z upraw ekologicznych i są odpowiednio przechowywane.

Przykłady diet

Największym powodzeniem obecnie cieszą się diety dla sportowców, wegetariańskie oraz wegańskie, a także diety oczyszczające.

Catering dla sportowców jest odpowiedni zarówno dla tych, którzy trenują regularnie w klubach sportowych, jak i dla tych osób, które realizują swoje programy aktywności fizycznej w domach i na siłowniach. W zależności od płci, wieku oraz zapotrzebowania energetycznego, dostępne są różne opcje – od 3 do 5 posiłków dziennie o wartości od 2000 kcal do 4000 kcal. Dania są zbilansowane i dostarczają wszystkich niezbędnych dla organizmu składników, w tym, w przypadku sportowców, odpowiednie ilości cennego białka.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z Firmy Cateringowej Salmix w Warszawie: Coraz więcej osób wybiera catering wegetariański i wegański. Nasza świadomość w kwestii zdrowego odżywiania się oraz praw zwierząt rośnie. Dieta pudełkowa szczególnie sprawdzi się dla osób, które wkraczają na drogę nowych nawyków żywieniowych. Dzięki cateringowi mogą one bowiem dostarczać swojemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, nie narażając go przy tym na konsekwencje płynące z nagłej zmiany.

Nasze organizmy potrzebują regularnego oczyszczania. Nie musi się to wiązać jednak z przykrymi głodówkami. Można to zrobić w sposób naturalny i przyjemny stosując dietę oczyszczającą. Stąd coraz więcej osób decyduje się na catering oczyszczający, oparty na bazie owoców i warzyw, które są źródłem naturalnych przeciwutleniaczy. Odpowiednio skomponowane i przyrządzone przeciery oraz soki owocowo-warzywne skutecznie oczyszczają organizm, zaopatrując przy tym nasze ciało w cenny składnik odżywczy, jakim jest błonnik. Najczęściej taka dieta ma postać 5 posiłków dziennie, które łącznie stanowią ok. 2 litry płynów.

Diety pudełkowe mają jednak jedną wadę, mianowicie są dość kosztowne. Jednak jest to inwestycja, która się opłaca, gdyż inwestujemy w to, co dla nas najcenniejsze – zdrowie i dobre samopoczucie.

Materiał partnera